Власник будинку-пам'ятки на Андріївському узвозі в Києві має укласти охоронний договір

Власник будинку-пам'ятки на Андріївському узвозі в Києві має укласти охоронний договір

Власник будинку-пам'ятки на Андріївському узвозі в Києві має укласти охоронний договір
Будинок-пам'ятка на Андріївському узвозі. Фото: Київська міська прокуратура

Київський окружний адміністративний суд зобов'язав власника будинку-пам’ятки на Андріївському узвозі укласти охоронний договір.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Прибутковий будинок на Андріївському узвозі, 18 в Києві знаходиться у власності комерційної структури. Будівля є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.

"Проте власник з 2011 року ухиляється від укладення охоронного договору на пам'ятку, що ставить під загрозу збереження автентичності будівлі", — йдеться в повідомленні.

Київська міська прокуратура звернулася до адмінсуду з позовом про зобов'язання власника укласти охоронний договір на вказану пам'ятку з уповноваженим органом охорони культурної спадщини. Позов був задоволений.

Прибутковий будинок 1891 року побудували з цегли за проєктом відомого київського архітектора Андрія-Фердінанда Краусса. Він розташований на території пам'ятки містобудування національного значення "Замкова гора – Андріївський узвіз" IX-XIII ст. та державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

Що відомо про події, пов'язані з історичними будівлями в Києві

10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13 б. Будинок був зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ ст. Поліція відкрила кримінальне провадження. Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що столична влада не давала жодних дозволів на знесення 200-річного будинку на Подолі.

3 серпня на Подолі загорілася занедбана споруда на вул. Волоській, 5б, яка належить до об'єктів культурної спадщини. Причини пожежі з'ясовує поліція.

У липні зупинили будівельні роботи на вул. Івана Франка, 26 — через відсутність у забудовника повного пакета документів.

Міністерство культури погодило розпорядження щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. Рішення щодо історичної будівлі тепер має ухвалити Кабмін.

Історичні будівлі пивоварного заводу родини Шульца, яким понад 140 років, внесли до об'єктів культурної спадщини Києва.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА заявили про намір створити електронний реєстр історичної забудови. Для допомоги у створенні переліку об'єктів шукають волонтерів.

На початок