Співпрацювали з росіянами на Луганщині та Херсонщині. В Івано-Франківську судитимуть підозрюваних у колабораціонізмі

Співпрацювали з росіянами на Луганщині та Херсонщині. В Івано-Франківську судитимуть підозрюваних у колабораціонізмі

Співпрацювали з росіянами на Луганщині та Херсонщині. В Івано-Франківську судитимуть підозрюваних у колабораціонізмі
Фото: Facebook/СБУ в Івано-Франківській області

На Івано-Франківщині заочно судитимуть двох жителів Луганщини та Херсонщини, яких підозрюють у колабораціонізмі.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Служби безпеки України в області.

Як ідеться в дописі, слідчі СБУ завершили розслідування та передали до суду матеріали на людей, які співпрацювали з окупаційним режимом РФ на тимчасово окупованих територіях Луганщини та Херсонщини.

Ректор університету знімався у пропагандистських відео
Підозрюваний ректор неодноразово знімався у пропагандистських відео для проросійських медіа. Фото: Facebook/СБУ в Івано-Франківській області

Зокрема ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля допомагав росіянам організовувати "референдум". Він брав участь у створенні звернення "від громадськості" до ватажка терористів Пасічника з ініціативою провести референдум про приєднання так званої "ЛНР" до Росії.

"А під час незаконного голосування фігурант надав приміщення університету під розміщення виборчої дільниці та виборчої комісії", — йдеться у дописі.

Ректора університету звинувачують у пособництві державі-агресору за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України, яка передбачає ув’язнення на строк від 10 до 12 років.

Окрім цього, слідчі СБУ задокументували факти співпраці з окупаційним режимом РФ жительки села Микільське Дар’ївської громади, що на Херсонщині, яка була сільською головою.

Кирил Стрємоусов призначив активістку на посаду сільського голови
Кирил Стрємоусов забезпечив призначення проросійської активістки на посаду сільського голови. Фото: Facebook/СБУ в Івано-Франківській області

"Вона з власної ініціативи вийшла на віцегауляйтера Херсонщини Кирила Стрємоусова, який забезпечив призначення проросійської активістки на посаду сільського голови", — повідомляють в СБУ.

Обидвоє підозрюваних неодноразово знімалися у пропагандистських відео для проросійських медіа, в яких демонстрували, як окупаційна влада нібито "покращує" життя місцевого населення.

Жінку звинувачують у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, яка карається позбавленням волі від п'яти до десяти років.

Розслідування вели слідчі СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок