Як відчиняють укриття під час тривоги. Приклад одного сховища у Рівному

Як відчиняють укриття під час тривоги. Приклад одного сховища у Рівному

Зачинене укриття
Журналістка Суспільного після початку тривоги поїхала перевіряти доступ до укриття. Фото: Суспільне Рівне

Укриття в одному з будинків на вулиці Соломії Крушельницької у Рівному, яке під час ракетної атаки 21 вересня було зачинене, 26 вересня під час повітряної тривоги відчинили через пів години після оголошення сигналу.

У цьому переконались журналісти Суспільного, які поїхали перевірити доступність сховища.

26 вересня вдень повітряну тривогу оголосили о 14:26. На момент приїзду Суспільного сховище на Крушельницької, 62 А було зачинене.

Володимир живе у будинку над укриттям. Каже, у нього та в жителів нижніх поверхів є ключі від сховища, тому його може відчинити у будь-який момент. На початку повномасштабного вторгнення, додає, у тривогу укриття було доступне в будь-яку пору доби:

"Під час тривоги завжди було раніше. Я не знаю як зараз, я не спускаюсь сюди. А взагалі раніше тут багато людей було, багато хто приходив сюди: і з банків сюди спускались люди".

Через пів години після оголошення повітряної тривоги укриття відчинив спеціаліст відділу комунального майна Едуард Орлов. Розповів, відчиняти сховище уповноважили жителів будинку:

"Я з управління комунальної власності і відкриваю, бо у нас є примірник. Ми вповноважили, у кого є голови, в кого є ОСББ, хто із управлінських компаній — вповноважили їх довести до відома мешканців або зацікавлених осіб, хто відкриває. 20 дублікатів ключів цього замка зробили, але із 20 отримувачів ключів ніхто і не прийшов".

Укриття у РІвному
Фото: Суспільне Рівне

Під час перевірки у червні 2023 року, яку ініціювали після загибелі людей у Києві, із 2 150 захисних об’єктів на Рівненщині 418 назвали непридатними для використання. Крім того, 86 об’єктів були зачиненими.

На засіданні обласної комісії доручили структурним підрозділам обласної військової адміністрації, районним військадміністраціям, територіальним громадам, Рівнеоблводоканалу привести в належний стан наявні укриття, забезпечити цілодобовий та безперешкодний доступ до них, а також надати онлайн-доступ населенню до інформації про наявні захисні споруди цивільного захисту.

Також з електронних мап укриття вилучити ті обʼєкти, які люди поки не можуть використовувати.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок