Співпрацювала з росіянами: на Вінниччині за державну зраду засудили мешканку Донеччини

Співпрацювала з росіянами: на Вінниччині за державну зраду засудили мешканку Донеччини

До 15 років позбавлення волі за державну зраду. Такий вирок виніс Дзержинський міський суд Донецької області мешканці Торецька. Жінка була навідницею росіян. Про це Суспільному повідомив речник обласного управління СБУ, працівники якого здійснювали досудове розслідування, Денис Закаблук.

У суді вінницькі прокурори довели, що у середині 2022 жінка добровільно почала співпрацювати з росіянами. Вона приєдналася до групи агентів, сформованої представниками так званого "Горлівського міністерства державної безпеки ДНР". Мешканка Торецька збирала інформацію про переміщення та точне розташування підрозділів українських Сил оборони.

Ідентифікаційні дані навідниця передавала кураторам текстовими й голосовими повідомленнями у додатку Telegram. Інформацію росіяни використовували для коригування й нанесення вогневого ураження по підрозділам Збройних Сил України.

Жінку затримали співробітники СБУ за місцем проживання та доправили на Вінниччину. До вироку суду вона перебувала під вартою. За ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада) її засудили до 15 років в'язниці.

На початок