Суд виправдав ексначальника Житомирської митниці, обвинуваченого в розтраті майна в особливо великих розмірах

Суд виправдав ексначальника Житомирської митниці, обвинуваченого в розтраті майна в особливо великих розмірах

Суд виправдав ексначальника Житомирської митниці, обвинуваченого в розтраті майна в особливо великих розмірах
Приміщення Корольовського районного суду Житомира. Фото: пресслужба Корольовського районного суду

Корольовський районний суд Житомира виправдав ексначальника Житомирської митниці, обвинуваченого в розтраті майна в особливо великих розмірах.

Вирок суду оприлюднили 20 вересня 2023 року.

Виконуючого обов'язки начальника Житомирської митниці ДФС звинувачували в тому, що він, нехтуючи вимогами законодавства і зловживаючи своїм службовим становищем, вчинив злочинні дії, пов`язані з розтратою грошей з держбюджету у великих розмірах на користь ТОВ "Фалькон Пауер".

Сторона обвинувачення вказувала, що восени 2018 року в.о. начальника Житомирської митниці у службовому кабінеті дав усну вказівку начальнику управління матеріально-технічного забезпечення та розвитку інфраструктури митниці провести тендер на реконструкцію пункту пропуску "Майдан Копищанський" на Олевщині, уклавши договір будівельного підряду з ТОВ "Фалькон Пауер". Роботи загальною вартістю 846 тисяч гривень мали завершити до 26 грудня 2018 року. Авторський нагляд на об`єкті реконструкції не проводили, бо фактично будь-які будівельні роботи не велися. Знаючи це, в.о. начальника митниці підписав акти приймання виконаних будівельних робіт.

В судовому засіданні обвинувачений свою винуватість не визнав і навів аргументи щодо законності своїх дій. Також обвинувачений вказав, що під час реорганізацій Житомирської митниці щоразу проводили інвентаризацію майна і недостачі майна або виконаних робіт на вказаному об`єкті виявлено не було. Зараз об`єкт реконструкції "Майдан Копищанський" в експлуатацію не введений, на балансі митниці обліковується не як майно, а як довгострокова фінансова інвестиція.

У листопаді 2019 року в Олевську інвентаризаційна комісія митниці перевіряла наявність на відповідальному зберіганні виготовлених модулів, недостачі не виявила. За ініціативою митниці незалежним експертом була також проведена експертна оцінка модулів, яка підтвердила правильність оплати митницею виконаних робіт та матеріалів.

Розглянувши докази та заслухавши свідчення, суд дійшов висновку, що у кримінальному провадженні не було доведено належними та допустимими доказами факт заподіяння матеріальної шкоди державному бюджету на суму 732 108 гривень.

Суд заявив, що вважає винуватість обвинуваченого не доведеною повністю, як і не доведеними є ознаки кримінального порушення в його діях, тому обвинувачений підлягає виправданню. Також суд скасував арешт на майно обвинуваченого.

Детально вирок суду можна прочитати тут.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок