Армія РФ використовує повітряний простір Румунії як укриття для атак по півдню Одещини — військовий оглядач

Армія РФ використовує повітряний простір Румунії як укриття для атак по півдню Одещини — військовий оглядач

Армія РФ використовує повітряний простір Румунії як укриття для атак по півдню Одещини — військовий оглядач
Наслідки від російської атаки по Подунав'ю на Одещині, 6 вересня 2023 рік. Фото: Сили оборони півдня України

Коли армія РФ намагається атакувати Ізмаїльський район Одещини, вона використовує повітряний простір Румунії, щоб їхні безпілотники безпечно проходили до об'єктів знищення.

Про це 26 вересня на брифінгу Media Center Ukraine — Odesa повідомив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

"Перший момент проблематики півдня Одещини полягає у тому, що він дійсно менш захищений на відміну від міста та прилеглих до нього районів. Другий — росіяни використовують повітряний простір Румунії, де не знищуються їхні дрони-камікадзе, оскільки ми не маємо права вести вогонь по об'єктах, які знаходяться у повітряному просторі іншої країни. Румунія, як відомо, туди стягує більшу кількість військових, але як вона буде допомагати, чи буде вона збивати дрони, не знаю", — зазначив експерт.

За його словами, таку ж тактику росіяни застосовували з ракетами "Калібр" морського базування, коли запускали їх по центральних або західних областях. Тоді вони використовували повітряний простір Молдови для цього, додав експерт.

Також він зазначив, що в Одесі дуже якісне ППО, однак українські військові не можуть збивати ракети "Онікс" через відсутність відповідної системи протиповітряної оборони:

"Щодо удару по Одесі 25 вересня, то він був нанесений комбіновано. Це були дрони-камікадзе, а також крилаті ракети морського базування "Калібр" та П-800 "Онікс". На жаль, останні ми збивати не можемо, у нас в Одесі та області відсутня відповідна система протиповітряної оборони, вона присутня тільки в Київській області. Тому було б дуже добре, якщо наші міжнародні партнери передали саме такий комплекс для захисту".

Через атаку РФ по Одещині в ніч на 26 вересня не працює пункт пропуску з Румунією. При цьому дрони не перетинали кордон.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок