"Права вибору немає": політв’язню Сулейманову з хворобою серця тричі за три місяці робили флюорографію

"Права вибору немає": політв’язню Сулейманову з хворобою серця тричі за три місяці робили флюорографію

"Права вибору немає": політв’язню Сулейманову з хворобою серця тричі за три місяці робили флюорографію
Амет Сулейманов. Фото: crimean-solidarity.org

Цивільному журналісту, фігуранту третьої бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" Амету Сулейманову з хворобою серця у СІЗО за три місяці тричі робили флюорографію, відмовитися від цього не можна було.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила його дружина Ліля Люманова в інтерв’ю для "Детектора медіа".

“Нещодавно написав, що йому хочуть зробити ще й бічний рентген. І щоразу його просто ставлять перед фактом: усе, йдеш на флюорографію. Права вибору немає. Навіщо їм це треба? Може, для звітності – у нас же на 27 вересня заплановано засідання (про його звільнення від відбування покарання за станом здоров’я – ред.), вони мають створити картинку, що щось роблять”, – зазначила Люманова.

Як зауважила дружина кримського політв'язня, це свідчення того, що захистити права у пенітенціарній системі окупантів у Криму, у тому числі права на здоров’я та життя – неможливо.

Що відомо про Амета Сулейманова

  • Сулейманов – громадянський журналіст “Кримської солідарності”, який повідомляв про обшуки та затримання кримських татар після незаконної окупації Криму Росією 2014 року.
  • Він страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця. Дружина політв'язня Ліля повідомила, що наразі чоловік стоїть на черзі на операцію. Також вона наголошувала, що перебування у в'язниці для нього "буде рівносильно смерті".
  • Також у кримського татарина значилась інвалідність, але у 2015 році її було знято через його відмову від операції в Москві, адже планував операцію проводити у Києві, де отримував систематичне лікування.
  • Після обшуків та подальшого затримання 11 березня 2020 року та до 5 квітня 2023-го Сулейманов перебував під домашнім арештом через тяжку хворобу серця.
  • Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону, незважаючи на численні заяви захисту щодо стану здоров'я Сулейманова, прийняв рішення відправити його до колонії суворого режиму на 12 років.
  • Наприкінці серпня 2023 року його етапували із сімферопольського СІЗО у російську в'язницю №2 у Володимирі, яка відома як "Владимирський централ".
  • Доповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) закликали російську владу звільнити незаконно ув’язненого Амета Сулейманова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок