"Якщо на твою землю прийшла біда, то твій обов’язок піти захищати її". Історія військового Закарпатської бригади

"Якщо на твою землю прийшла біда, то твій обов’язок піти захищати її". Історія військового Закарпатської бригади

"Якщо на твою землю прийшла біда, то твій обов’язок піти захищати її". Історія військового Закарпатської бригади
Фото: 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада/Facebook

Володимир — механік-водій самохідної артилерійської установки, який уже вдруге служить в 128-й окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді. Вперше він служив за контрактом із 2016 по 2020 рік, пройшов зону АТО та ООС, а в кінці лютого 2022 року сам прийшов у військкомат і попросився у свою частину.

Один зі старших синів бійця зараз вчиться в сухопутній академії на артилериста, ще один — служить у 128-й бригаді. Вдома, на Прикарпатті, Володимира чекає дружина й троє малих дітей, тобто чоловік мав підстави не йти в ЗСУ, а залишитися вдома з сім’єю. Проте він пішов на війну.

Про це повідомили на сторінці Закарпатського легіону в Facebook.

За словами Володимира, він не зміг не піти, оскільки має бойовий досвід, який дуже згодився у перші тижні повномасштабного вторгнення.

"Наша машина пережила пряме влучання, але всі вціліли, встигли відбігти. По нас тоді випустили чотири пакети "Градів", і коли реактивні снаряди почали вибухати все ближче, я зрозумів, що не встигну вивести машину. Ми відбігли вбік, а через кілька секунд — пряме влучання й детонація боєкомплекту", — каже військовий.

Чоловік каже: були й інші небезпечні моменти. Після відпрацювання по окупантах вони поверталися з вогневої позиції й підірвалися на протитанковій міні.

"Врятувало те, що їхали на швидкості й зачепили міну краєчком "гусянки". Я тільки почув неприємний скрегіт металу, а далі потужний вибух. За секунду промайнула думка, що це, напевно, ворожа ДРГДиверсійно-розвідувальна групапальнула з гранатомета. А далі нічого не пам’ятаю. Пізніше командир розповів, як усе сталося. Він сидів на броні біля мого люка, його викинуло вибуховою хвилею. Я впав на землю, відразу підхопився й на адреналіні побіг до якоїсь хати. Перша думка — тільки б встигнути сховатися, щоб мене не взяли в полон. Але довкола було тихо, і я поступово прийшов до тями. Розпізнав місце і пішки пішов до своїх. Потім у мене діагностували опіки рук і обличчя, зламаний ніс і тріщину в нозі. Ми тоді вижили, мабуть, завдяки чиїмось молитвам", — розповів Володимир.

Після поранення бійця відправили на лікування й він зміг трохи побути вдома, у селі Шешори, що на Прикарпатті.

"Бачив багато молодих людей, котрі чомусь не йдуть у ЗСУ. Здорові чоловіки, котрі люблять поговорити, як ненавидять росіян, помахати кулаками після випивки, а як до діла — сидять дома. З нашої вулиці, яка має близько 50 хат, на війну пішли чоловіки тільки з трьох хат. Це неприємно. Я вважаю, що якщо на твою землю прийшла біда і ти справжній чоловік, то твій святий обов’язок встати й піти захищати. Я зробив саме так", — додав військовий.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок