"Лікарка уникне кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строку давності": смерть у кропивницькій лікарні

"Лікарка уникне кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строку давності": смерть у кропивницькій лікарні

Ексклюзивно
"Лікарка уникне кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строку давності": смерть у кропивницькій лікарні
Суспільне Кропивницький

П'ять років тривав розгляд кримінального провадження за обвинуваченням лікарки Кіровоградської обласної дитячої лікарні у смерті 11-річної Олі Гаврилової. Батьки дитини вважають, лікування запалення кишківника привело до трагічних наслідків через неправильно призначені ліки. Строк давності справи сплив 24 вересня, це означає, що відтепер притягнути лікарку до кримінальної відповідальності неможливо. Якщо справа буде закрита на цій підставі, вина або невинуватість обвинуваченої не будуть достеменно встановлені.

20 вересня цього року на чергове судове засідання в справі через хворобу не з'явився захисник обвинуваченої лікарки Надії Котарєвої, розповідає Олена Прібиткова — адвокатка потерпілих – батьків дитини.

"Знаючи, що ми вийшли на фінальну стадію судового провадження у цій справі, намагаючись все ж таки довести справу до логічного закінчення і винести вирок, судом було призначене судове засідання через два дні — на 22 вересня".

Цього дня на засідання знов прийшли всі учасники судового процесу, окрім захисника обвинуваченої.

"Звісно, батьки були в розпачі, — говорить Олена Прібиткова. – Вони доклали багато зусиль, було зібрано багато доказів".

За словами адвокатки, такий розвиток подій передбачали. Три роки з п’яти здійснювалось досудове слідство, тривали експертизи, через що на розгляд справи у суді залишилося два роки. Сторона захисту заявила велику кількість свідків та, відповідно до процедури, мала забезпечити їх явку.

"Але протягом місяців вони приходили по одному або двоє, чи зовсім не приходили. Під час розгляду цієї справи у відпустку ходила обвинувачена, у відпустку ходив представник лікарні – цивільний відповідач. Тепер захворів захисник. Звісно, я не можу ставити під сумнів його хворобу, але так складається, як складається".

До суду потерпілі претензій не мають. Такий невеликий строк давності розгляду кримінального провадження – п’ять років — зумовлений тим, що злочин не є умисним.

Суд все ж має винести фінальне рішення у цій справі, говорить Олена Прібиткова. Оскільки кримінальне покарання лікарці нині за вироком суду не можливе, батьки дитини планують подати цивільний позов до лікарні, в якій працює Надія Котарєва.

Батько дитини Володимир Гаврилов вважає, у лікарні надали неякісну меддопомогу, яка призвела до смерті його доньки.

"Ми обов’язково дочекаємось рішення суду, після цього ми однозначно будемо подавати цивільний позов. Поки я буду жити, і серце моє буде битись, я буду сподіватись, що винних у смерті дитини покарають".

Суспільне поговорило з адвокатом лікарки Надії Котарєвої Андрієм Бірюковим. Телефоном він підтвердив, що захворів.

Наступне судове засідання у справі призначене на 5 жовтня.

Історію хвороби доньки Суспільному розповів батько Олі Володимир Гаврилов. Вона почалась весною 2018 року, коли дитина пожалілась на болі у животі. Побоювання, що судовий процес затягують, сторона обвинувачення озвучила рік тому, потому у серпні цього року.

На початок