РАУ відмовилася розглядати порушення кримськими адвокатами професійної етики до кінця війни: пояснення правозахисників

РАУ відмовилася розглядати порушення кримськими адвокатами професійної етики до кінця війни: пояснення правозахисників

РАУ відмовилася розглядати порушення кримськими адвокатами професійної етики до кінця війни: пояснення правозахисників
Рада адвокатів України. Фото: unba.org.ua

Рада адвокатів України (РАУ) відмовилася розглядати звернення правозахисників про порушення певними кримськими адвокатами правил професійної етики до завершення воєнного стану. Політв'язні звинувачують таких адвокатів у співучасті у фальшуванні кримінальних справ.

Про це свідчить рішення ради №96, передає Центр прав людини ZMINA.

Зокрема, йдеться про таких кримських адвокатів, як Олег Глушко. Також частина захисників долучилися до реалізації політики РФ щодо колонізації Криму та до незаконного створення і керівництва під час окупації органів адвокатського самоврядування “адвокатської палати" у Криму та Севастополі.

Правозахисниця Тетяна Печончик закликала Національну асоціація адвокатів України (НААУ) надати оцінку діяльності адвокатів Олега Глушка, Олени Канчи, Анатолія Жернового та Юлії Марчук та позбавити їх свідоцтва.

Канчи керує незаконно створенною “адвокатською палатою" з 2017 року, а Жерновий та Марчук очолювали формування до цього.

"За даними досліджень Української Гельсінської спілки з прав людини та Регіонального центру прав людини, за час тимчасової окупації Криму на територію півострова незаконно перемістилися щонайменше 102 російських адвокати із 42 суб’єктів РФ. Це 10% загальної кількості чинних адвокатів в українському Криму", - йдеться у повідомленні.

Печончик направила до НААУ звернення про порушення адвокатської етики низки кримських адвокатів, зокрема, Олега Глушка у червні цього року. Його звинуватив у співучасті у фальшуванні кримінальної справи про підрив газопроводу у Перевальному кримський політв’язень Асан Ахтемов.

Проте Глушко та ті кримські захисники, які співпрацюють з ФСБ, не захищають своїх підзахисних, ігнорують катування в'язнів Кремля та погіршують їхнє становище, досі є чинними адвокатами України.

Своє рішення Рада адвокатів пояснила “унеможливленням тиску на адвокатів в умовах воєнного стану та необхідністю надання роз’яснень з питань дисциплінарної відповідальності в контексті оцінки індивідуальних правовідносин та конкретних обставин справи”.

Також РАУ пояснила рішення презумпцією невинуватості адвоката, відсутністю “повної та достовірної інформації під час розгляду звернення” та неможливістю отримати коректні дані в умовах воєнного стану.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок