Колишній військовий Олександр Швецов із Житомира і ще чотири ветерани ЗСУ зібрали близько дев'яти мільйонів гривень для Збройних сил України під час походу Карпатами. Чоловіки на протезах вирушили у похід горами, аби довести, що життя після поранення продовжується.
Олександр Швецов розповів Суспільному, що метою походу було зібрати 10 мільйонів гривень для побратимів із ЗСУ і прикордонних загонів. Назва збору "Не втомилися" — це посил для донатерів.
"Є люди, які вже втомилися від війни, то вони вважають, що потрібно це все закінчувати. Але закінчувати потрібно лише одним шляхом — перемогою. Це, мабуть, і був такий головний посил", — каже Олександр Швецов.

У Карпати група вирушила третього вересня.
"Ми хотіли показати нашим побратимам і посестрам, які зараз перебувають у шпиталях і тільки будуть ставати на протези, що ми можемо долати вершини і відстані не менші, ніж люди з двома руками і двома ногами. Це для них буде не те, що взірцем, а, можливо, натхненням, коли вони будуть дивитися на тих хлопців і розуміти, що в цьому житті все можливо навіть із таким пораненням", — розповів Олександр Швецов.

Серед труднощів, з якими ветерани зіштовхнулися в поході Чорногірським хребтом, — гірський рельєф, дощ і додаткове навантаження — 10 пакетів з піском.
"Кожен із нас ніс у рюкзаку, окрім спорядження, ще по 10 кілограмів піску. Ми вирішили, що візьмемо кожен по 10 зіп-пакетів, у кожному з яких буде по кілограму піску. І з кожним зібраним мільйоном ми будемо скидати по одному кілограму з наших рюкзаків", — зауважив Олександр Швецов.

Трьом ветеранам із групи треба було заряджати протези. Для цього вони взяли з собою зарядну станцію, але під час походу вона перестала працювати.
"Гід раз у дві доби спускався з нашими "ногами" вниз, — каже Олександр Швецов. — Шукав якесь село з розетками. Там ночував, заряджав протези, а вранці повертався. Ми одягали ті протези і йшли далі".

Під час походу до ветеранів долучилися і місцеві жителі, які допомагали групі нести спорядження і воду.
"Ми піднялися на першу точку. Це була одна з вершин гірського масиву Чорногора в Українських Карпатах. Там був хостел. Його власник приблизно нашого віку і, в чому прикол, у нього був друг — МНСник. Коли вони дізналися, куди ми йдемо, з якою метою йдемо, то вони кожного дня йшли разом із нами. Допомагали також тим побратимам, які несли воду", — розповів Олександр Швецов.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: