200-річна будівля на Подолі отримала статус об'єкта культурної спадщини

200-річна будівля на Подолі отримала статус об'єкта культурної спадщини

200-літня будівля на Набережно-Хрещатицькій у Києві отримала пам'яткоохоронний статус
Інспекція будинку на вул. Набережно-Хрещатицькій, 13. Київ, 16 серпня 2023 р. Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook

Історичну будівлю на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13 у Києві внесли до Переліку об'єктів культурної спадщини столиці.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

За її словами, підписано наказ щодо занесення до Переліку об'єктів культурної спадщини будівлі на Подолі, де раніше були лазні купця Бубнова, а в 1894-1902 роках розміщувалась єврейська молитовня.

Це рішення підтримали на засіданні Консультативної ради при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.

Раніше у серпні почали розбирати дах 200-літньої споруди на вул. Набережно-Хрещатицькій, 13. Інспектори Департаменту оглянули об'єкт і зафіксували частковий демонтаж покрівлі. Замовнику робіт вручили припис із пам'яткоохоронними вимогами.

Фахівці також почали збір архівних і бібліографічних матеріалів щодо давньої споруди для подальшого надання пам'яткоохоронного статусу.

У КМДА нагадують, що будинок на вул. Набережно-Хрещатицькій, 13 розташований на території Історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ" та в межах пам'ятки "Історичний ландшафт Київський гір та долини р. Дніпро". Також будівля розташована в межах пам'ятки археології місцевого значення — "Культурний шар Подолу ІХ-ХVІІІ ст".

Що відомо про події, пов'язані з історичними будівлями в Києві

10 серпня забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13 б. Будинок був зразком київської житлової дерев'яної забудови ХІХ ст. Поліція відкрила кримінальне провадження. Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що столична влада не давала жодних дозволів на знесення 200-річного будинку на Подолі.

3 серпня на Подолі загорілася занедбана споруда на вул. Волоській, 5б, яка належить до об'єктів культурної спадщини. Причини пожежі з'ясовує поліція.

У липні зупинили будівельні роботи на вул. Івана Франка, 26 — через відсутність у забудовника повного пакета документів.

Міністерство культури погодило розпорядження щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. Рішення щодо історичної будівлі тепер має ухвалити Кабмін.

Історичні будівлі пивоварного заводу родини Шульца, яким понад 140 років, внесли до об'єктів культурної спадщини Києва.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА заявили про намір створити електронний реєстр історичної забудови. Для допомоги у створенні переліку об'єктів шукають волонтерів.

На початок