Забезпечував електрикою окупантів та впроваджує політику РФ. За колабораціонізм судитимуть двох жителів Донеччини

Забезпечував електрикою окупантів та впроваджує політику РФ. За колабораціонізм судитимуть двох жителів Донеччини

Забезпечував електрикою окупантів та впроваджує політику РФ. За колабораціонізм судитимуть двох жителів Донеччини
Житель Лимана та мешканка Мангуша. Фото: прокуратура Донеччини

Прокурорами Донеччини скерували до суду обвинувальні акти щодо двох жителів Лимана та Мангуша за колабораціонізм. Зокрема, у Лимані у червні торік чоловік став працювати в. о. головного інженера енергетичної компанії, а жителька Мангуша Маріупольського району працює завідувачкою архівного сектору адміністрації Першотравневого району "ДНР".

Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Донеччини.

Слідчі встановили, що у червні 2022 року, коли армія РФ окупувала Лиман, місцевий житель став працювати виконувачем обов’язків головного інженера "Краснолиманського району електричних мереж державного унітарного підприємства "Регіональна енергопостачальна компанія міністерства вугілля й енергетики ДНР".

У відомстві зазначили, що житель Лимана займався питаннями забезпечення електрикою окупаційної адміністрації міста, відділу так званої поліції, військової комендатури та інших об’єктів, на які вказували окупанти. А також визначав склад ремонтних бригад, проводив інструктажі, контролював використання електриками матеріалів та автотранспорту. "Крім того, «інженер» жалівся у місцевих ЗМІ на нестачу кадрів та розповсюджував хибні чутки про те, що раніше нібито хтось наказував йому розмовляти виключно українською мовою. Також розповідав байки про «зникнення» людей після потрапляння до українських спецслужб", — повідомили у прокуратурі.

Чоловіка затримала українські військові після деокупації Лимана.

Інша жінка пішла на співпрацю з окупантами у квітні 2022 року, але "впроваджує політику РФ" на окупованій частині Донеччини й по сьогодні. Зокрема, мешканка Мангуша обіймає псевдопосаду завідувачки архівного сектору адміністрації Першотравневого району "ДНР". "Вона розподіляє обов’язки між підлеглими працівниками, контролює виконання ними завдань окупантів та активно взаємодіє зі структурними підрозділами райадміністрації. Оскільки жінка переховується від слідства, її судитимуть заочно", — розповіли у пресслужбі.

За фактами колабораційної діяльності частини 5 статті 27 та частин 4 й 5 статті 111-1 Кримінального кодексу України. Їм загрожує позбавлення волі на строк 5 та 10 років.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок