Виробництво поліетилену в Україні зросло у 23 рази під час пандемії – Держстат

Виробництво поліетилену в Україні зросло у 23 рази під час пандемії – Держстат

Виробництво поліетилену в Україні зросло у 23 рази під час пандемії – Держстат

Державна служба статистики України опублікувала звіт щодо обсягів та динаміки промислового виробництва в Україні за перше півріччя 2020 року. Згідно з документом, в Україні у 23 рази збільшилось виробництво поліетилену, у 13 разів - дезінфікуючих засобів. Натомість, на 30% скоротилося виробництво шоколаду, а виробництво солодких пирогів і тістечок просіло аж на 79%.

Найбільш помітний приріст виробництва промислової продукції склався у тих галузях, де коронавірусна пандемія сформувала нагальну потребу. Так, у порівнянні із липнем 2019, виробництво щільного поліетилену в Україні зросло в 23 рази, виробництво дезінфікуючих засобів – у 13 разів.

Майже в п'ять разів зросло виробництво апаратури для фільтрації повітря та у чотири рази зросло виробництво медичного обладнання, що використовує ультрафіолетове та інфрачервоне випромінення (найбільш широко ці види випроміння використовуються при дезінфекції медичних інструментів – ред.).

Виробництво етилового спирту (ключового складника дезінфікуючих засобів) зросло на 44% у порівнянні із 2019 роком, виробництва мила – на 55%.

Серед усіх видобувних галузей найбільше впав видобуток вугілля в Україні. У порівнянні із липнем 2019 року в нашій країні на 20% менше видобуто кам'яного вугілля, на 32% – високоенергетичного вугілля, на 41% – деревного вугілля. Падіння видобутку торфу склало від 58 до 63%. Також помітно просів видобуток марганцевих руд – на 14,5%.

Значне падіння Держстат відзначив у окремих галузях важкого машинобудування. Виробництво вагонів скоротилося на 74%, виробництво деталей для локомотивів – на 65%. Насосів та двигунів у першому півріччі 2020 вироблено на 53% менше, ніж у аналогічний період 2019 року.

За даними Держстату також зазнала спаду харчова примисловість. У порівнянні із 2019 роком, на 30% скоротилося виробництво шоколаду і солодощів із вмістом какао, а виробництво солодких пирогів і тістечок просіло аж на 79%. Натомість,Україна стала суттєво більше виробляти свинини: приріст виробництва різних видів замороженої свинини склав від 52% до 118%. Сала в 2020 році було вироблено вдвічі більше, ніж минулого року. Маже в півтора рази збільшилося виробництво риби.

Читайте також

  • Зеленський хоче відновити посаду віцепрем'єра з промислової політики.
  • Майже 400 тисяч українців отримали статус безробітного за період карантину.
  • Бюджет України не дорахувався 38 мільярдів гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди