На окупованій Донеччині примусово мобілізували близько 250 людей — ЦНС

На окупованій Донеччині примусово мобілізували близько 250 людей — ЦНС

На окупованій Донеччині примусово мобілізували близько 250 людей — ЦНС
Російські військові беруть участь у навчаннях на території Білорусі. Фото: Беларускі Гаюн / Телеграм

На окупованих територіях Донеччини окупаційна влада розсилає підприємствам "мобілізаційні плани", в яких зазначена кількість людей, яких підприємство має направити для проходження служби в лавах армії РФ. Таким чином вони примусово мобілізували близько 250 людей.

Про це повідомив Центр національного спротиву.

"Окупанти під час проведення "мобілізаційних" заходів видають підприємствам на ТОТ “мобілізаційні плани” де зазначають кількість людей, яких ті повинні скерувати для служби в російській окупаційній армії. У випадку невиконання таких планів окупанти погрожують змити керівний склад даних підприємств на тих людей, що виконуватимуть схожі розпорядження вчасно та у повному обсязі", - повідомили в ЦНС.

Також у Центрі національного спротиву зазначили, що такі дії окупантів порушують міжнародне право про захист цивільного населення під час війни.

Як здатись у полон, якщо вас примусово мобілізували на окупованій території

"Державний проєкт "Хочу жить" покликаний допомогти військовослужбовцям російської армії та примусово мобілізованим жителям окупованих територій безпечно здатися в полон українським Збройним Силам", — кажуть у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

18 вересня 2022 рроку в межах проєкту було також запущено Єдиний центр та цілодобову гарячу лінію прийому звернень від російських військових та їхніх родин.

Для отримання інформації, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким слід телефонувати за цілодобовими номерами:

  • +38 066 580 34 98
  • +38 093 119 29 84

Крім того, на базі проєкту діє чат-бот "Спаси себя", за допомогою якого можна залишити заявку на здачу в полон ЗСУ.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок