Заплив на Миколаївщині внесуть до реєстру рекордів України

Заплив на Миколаївщині внесуть до реєстру рекордів України

Заплив на Миколаївщині внесуть до реєстру рекордів України Суспільне Миколаїв

25 серпня розпочались змагання з плавання на пентамарафонській дистанції у 50 км. Сім спортсменів долають маршрут від Вознесенська до Нової Одеси річкою Південний Буг. Цей заплив фіксуватиме Національний реєстр рекордів України, як найдовшу дистанцію змагань на відкритій воді.

Ідея організувати такі змагання саме у Вознесенську належить Сергію Шумову. Чоловік був учасником та фіналістом першого запливу Ultraoceanman на 30 км у Греції, він є чемпіоном України з плавання на відкритій воді у своїй віковій категорії.

На Миколаївщині дистанцію у 50 км долали сім плавцівСуспільне Миколаїв

Сергій Шумов зібрав товаришів, професійних спортсменів з усієї України. Говорить, що змагань на такі дистанції ще не було.

"Я запросив тих сімох людей, які можуть. Це не просто мої друзі, це люди, які можуть це зробити. Для того, щоб не було якихось ексцесів. Мають бути свідоцтва, що людина подолала хоча б 20 – 30 км", – розповів Сергій Шумов.

Перед стартом спортсмени пройшли медичний контроль: виміряли артеріальний тиск, пульс, оксигенацію киснем організму та отримали офіційний допуск до змагань.

"Норма артеріального тиску 130/80. Пульс має бути 80 – 90. Протягом дистанції у нас буде медичний супровід, ми будем протягом всього запливу слідкувати за станом здоров’я, слідкувати за учасниками", – розповіла головна лікарка Вознесенського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Дяченко.

О 6:36 плавці – Михайло Кобижча, Владислав Курисько, Анна Пасічник, Михайло Романішин, Андрій Савицький, Віталій Ступак та Сергій Шумов – відправилися за маршрутом "Вознесенськ – Нова Одеса".

Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного

Авторка – Тетяна Макушева, оператор – Ігор Чорний.

На таких ультрамарафонах спортсменів має супроводжувати сапорт. Він слідкує за фізичним станом спортсмена, харчуванням, а це кожні 40 – 60 хв, і напрямком, куди пливе учасник змагань.

На Миколаївщині дистанцію у 50 км долали сім плавцівСуспільне Миколаїв

Вознесенський пентамарафон по завершенню занесуть до Національного реєстру рекордів України, як найдовшу дистанцію змагань з плавання у відкритій воді в 50 км. Експерт Національного реєстру рекордів України Олександр Кушпіта говорить, що наразі такої дистанції ще не було. Звання найдовшої зараз у Черкас, 10,5 км.

"У нас по мапі вже дистанцію виміряно, ще додатково пишуться у всіх плавців, є часи з трекерами. Ми додатково будемо збирати всю цю інформацію. Також є суддя змагань, який визначає довжину дистанції, тому ми будемо впевнені, що дистанція саме 50 км", – експерт Національного реєстру рекордів України Олександр Кушпіта.

Фінішувати плавці мають близько 19:00 – 21:00. В майбутньому такі змагання хочуть зробити постійними.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди