У кінологічній службі поліції Кіровоградщини служать пошукові собаки з Нідерландів

У кінологічній службі поліції Кіровоградщини служать пошукові собаки з Нідерландів

У кінологічній службі поліції Кіровоградщини служать пошукові собаки з Нідерландів
Кропивницькі кінологи зі своїми підопічними. Фото: Суспільне Кропивницький

У кінологічному центрі поліції Кіровоградщини поповнення. З Нідерландів привезли трьох бельгійських вівчарок малінуа, які допомагатимуть шукати людей, вибухівку та наркотики. Суспільне дізнавалось, як відбулось знайомство поліцейських із собаками та як їх тренуватимуть.

З Нідерландів на допомогу кропивницьким кінологам привезли однорічних вівчарок Джоші, Еві та Ункас, розповів начальник кінологічного центру Артем Матвєєв. З його слів, це благодійна допомога з фонду БаффеттаВоррен Баффет — американський інвестор та філантроп..

"Це постачання з цього фонду для кінологічних центрів національної поліції. Собаки проживали в нідерландському кінологічному центрі й готувалися від народження саме для передачі в Україну".

З Нідерландів собак привезли у Львів, звідти у Кропивницький їх перевезли Артем Матвєєв та поліцейський кінолог з Німеччини Матіас Вінкенйохан, який тренує службових собак німецьких урядових та військових структур. Матіас з початку повномасштабного вторгнення РФ почав возити в Україну гуманітарну допомогу. З жовтня 2022 року всьоме приїхав у Кропивницький. З його слів, для обміну досвідом з кінологами, взявши із собою службову собаку Шеф породи малінуа.

"Для військовослужбовців та поліції собака – це не просто собака. Це друг, партнер, напарник. Дуже часто він може захистити тебе, врятувати твоє життя. Тож тренувати їх слід відповідно".
поліцейський кінолог з Німеччини Матіас Вінкенйохан
Поліцейський кінолог з Німеччини Матіас Вінкенйохан. Фото: Суспільне Кропивницький

Нині собаки адаптуються до нових умов, розповів Артем Матвєєв, згадують навички загального курсу дресування, яких були навчені в Нідерландах, та готуються до спеціального навчання.

"Попередньо, думаю, одна з цих собак спеціалізуватиметься на пошуку людських тіл та решток. Цей напрямок став дуже актуальним. Друга – на пошуку наркотичних речовин. І третя – на пошуку зброї та вибухівки".

Звикають до нових підопічних і кінологи. За словами старшого інспектора-кінолога Віталія Хоменка, одразу зрозумів, що зі своєю підопічною підходять один одному.

"Дуже характерна собачка, з такими я ще не працював. Ніколи не бачив такого сильного бажання до апортувального предмету. Будемо шукати те, що нам потрібно. Це мене спонукає до експериментів та досягнення результату".
старший інспектор-кінолог Віталій Хоменко кроп
Старший інспектор-кінолог Віталій Хоменко з підопічною. Фото: Суспільне Кропивницький

Крім собак, кропивницькі поліцейські отримали бокси для їх перевезення та тренувальне обладнання – запахові замінники вибухових речовин для дресування службових собак.

На початок