У Полтаві планують встановити велобокс: як участь у проєкті можуть взяти ОСББ та ЖБК

У Полтаві планують встановити велобокс: як участь у проєкті можуть взяти ОСББ та ЖБК

велобокс у Полтаві
Суспільне Полтава

У Полтаві до кінця жовтня планують встановити велобокс. Його пілотний проєкт споруди обговорювали на засіданні фокус-групи з розвитку велоінфраструктури.

Велобокс планують передати на баланс ОСББ або ЖБК, розповів Суспільному керівник громадської організації «Центр розвитку і співпраці громад» Роман Широких. Про пілотний проєкт споруди для зберігання велосипедів говорили на засіданні фокус-групи з розвитку велоінфраструктури.

"До кінця жовтня ми встигнемо виготовити перший велобокс, який передамо на баланс ОСББ або ЖБК, який має в користуванні або в оренді земельну ділянку", — каже керівник ГО «Центр розвитку і співпраці громад» Роман Широких.

У Полтаві планують встановити велобокс: як участь у проєкті можуть взяти ОСББ та ЖБК
Засідання робочої групи з велоінфраструктури в Полтаві. Суспільне Полтава

Яким має бути велобокс та найзручніші місця його розташування обговорювали представники виконкому міськради, бізнесу, поліції, ОСББ та велоактивісти.

Яким буде велобокс

"Він буде виготовлений з екологічних матеріалів, буде поєднання заліза і дерева, встановлюватись буде за допомогою бетонування. Сам велобокс буде передбачати розміщення 12 велосипедів, які будуть розміщені по три бокси", — говорить керівник ГО «Центр розвитку і співпраці громад» Роман Широких.

Велобокс для Полтави
Вигляд велобоксу зсередини. Суспільне Полтава

"Івано-Франківськ. Вони показово зробили чи біля міськради, чи облради здоровезний паркінг з боксом, де, здається, до 40 велосипедів (місць для велосипедів – ред.). Можливо, це потрібно там, де в нас є великі офісні центри, біля ЦУМу, наприклад. Можливо, це буде поштовхом для того, щоб зменшити кількість автомобілів", — каже старший викладач політехніки Павло Васильєв.

Як узяти участь в конкурсі

Представники ОСББ та ЖБК можуть взяти участь у конкурсі на встановлення споруди для зберігання велосипедів. Для цього мають заповнити спеціальну онлайн-форму до 30 вересня.

"Це дійсно пілотний проєкт, ми подивимось як він взагалі заходить, чи потрібен він ОСББ, чи потрібен він людям", — пояснює керівник ГО «Центр розвитку і співпраці громад» Роман Широких.

Велодоріжка в Полтаві
Велодоріжка в мікрорайоні Огнівка в Полтаві. Суспільне Полтава

"Особисто я велосипед на вулиці в якісь бокси не ставив би, тому що коли велосипед вдома, то це спокійніше", — каже велосипедист Євген Асауленко.

"Хіба для проживаючих це буде вигідно. Зайва трата грошей, люди в різних точках працюють, знаходяться, їдуть, мало користі принесе", — каже велосипедист Василь Гаврилюк.

Хто фінансуватиме виготовлення велобоксу

Виготовлення велобоксу для ОСББ фінансуватиме громадська організація "Центр розвитку та співпраці громад", а жителі оплачуватимуть встановлення споруди.

Велодоріжка в Полтаві
Одна з велодоріжок в обласному центрі. Суспільне Полтава

Востаннє робоча група з розвитку велоінфраструктури збиралась у лютому 2022-го. Тоді затвердили програму капітального ремонту проспекту Миру та Вавілова. Але не реалізували через повномасштабну війну. Нині видатків з міського бюджету на реконструкцію велосипедної інфраструктури не передбачили, розповів керівник громадської організації «Центр розвитку і співпраці громад» Роман Широких.

"Якщо і будемо запускати відновлення велосипедної інфраструктури, то лише в поточній роботі, бажано за рахунок грантових коштів, відповідального бізнесу, щоб все-таки менше коштів виділялось з міського бюджету",— каже керівник ГО «Центр розвитку і співпраці громад» Роман Широких.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок