У лікарнях Полтавщини є 120 укриттів: чи достатньо цього, аби вмістити пацієнтів та персонал

У лікарнях Полтавщини є 120 укриттів: чи достатньо цього, аби вмістити пацієнтів та персонал

Укриття в Полтаві: в якому вони стані
Суспільне Полтава

У медичних закладах Полтавщини облаштували 120 укриттів, 24 із них – це протирадіаційні сховища. Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. За його словами, цього вистачить, аби при максимальній завантаженості вмістити всіх людей – і медперсонал і пацієнтів під час тривоги.

В укритті медзакладу перевязувальну кімнату використовуються як операційну, розповідає медичний директор 1-ї лікарні Полтави Олександр Котовий.

Укриття в лікарні
Одне з укриттів в лікарні. Суспільне Полтава

"Необхідні розчини, препарати для переливання, для зупинки крові, всі ті препарати, які потребують ургентної допомоги. Також тут є і засоби для перев’язування. Все стерильне, запаковане із термінами зберігання. Стерильний інструментарій, засоби індивідуального захисту і набір інструментів, який необхідний для роботи хірургів",говорить медичний директор 1-ї лікарні Полтави Олександр Котовий.

Площа укриття 1-ї лікарні близько 200 квадратних метрів. У ньому більше десяти кімнат, серед них, зокрема, дві перев’язувальних, де зможуть надавати хірургічну та травматологічну допомогу.

Перша лікарні у Полтаві
Перша міська лікарня. Полтава. Суспільне Полтава

"Друга наша операційна, де ми маємо змогу розділити потоки пацієнтів, які потребуватимуть різних форм надання медичної допомоги. Якщо хірургічні в одній, то травматологічні в іншій. Також є запас медикаментів стерильних, одноразових, розчини і гіпсувальний стіл", — розповідає медичний директор 1-ї лікарні Полтави Олександр Котовий.

Загалом у медзакладах області є 120 укриттів, 24 із них – протирадіаційні, розповів Суспільному директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Укриття в полтавській лікарні
Укриття в лікарні для розміщення персоналу, або відвідувачів чи пацієнтів. Суспільне Полтава

"Ця вся кількість укриттів, які є в нас сьогодні, може вмістити близько 26 тисяч осіб. При максимальній завантаженості взагалі це говорить про те, що нам вистачає цього ліжкового фонду, бо ми його збільшили. Але наша задача подивитися кожну будівлю і ще раз говорити про те, що треба за можливості розширяти. Ми говоримо про пацієнтів, говоримо про персонал, але ж ми повинні дбати і про людей, які можуть бути десь біля лікувального закладу, щоб ми могли їх теж туди прийняти", — каже директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Укриття 1-ї міської лікарні може вмістити понад три сотні людей. Крім медикаментів, тут є запас речей першої необхідності та води, каже Анна Клепач.

"Як тільки ми отримуємо повідомлення про те, що є повітряна тривога у Полтавській області, відразу ми даємо оголошення по нашій системі оповіщення що вона розпочата і запрошуємо всіх, хто є у лікарні, усіх наших пацієнтів, усіх відвідувачів пройти в укриття, яке доступно цілодобово, воно завжди відкрите. Ми розмістили ці вказівники на найбільш видних місця, у такому полі зору, щоб вони були помітні для усіх людей", говорить анестезіологиня 1-ї лікарні Полтави Анна Клепач.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок