Приватизація прибережної смуги Дніпра вартістю 8 млн грн: проти нової власниці відкрили справу

Приватизація прибережної смуги Дніпра вартістю 8 млн грн: проти нової власниці відкрили справу

На столичному Печерську незаконно приватизували ділянку біля Дніпра вартістю 8 млн грн
Земельна ділянка біля р. Дніпро. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

У Києві розслідують приватизацію земельної ділянки біля р. Дніпро вартістю 8,3 млн грн. Як вважають у правоохоронних органах, землею заволоділи завдяки підробленим документам. Керівниці фірми, яка привласнила ділянку, повідомили про підозру.

Про це інформує пресслужба Київської міської прокуратури.

Зокрема, очільниці приватного підприємства інкримінують заволодіння земельною ділянкою шахрайським шляхом з використанням підроблених офіційних документів (ч.ч. 3, 4 ст. 358Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, ч. 4 ст. 190 Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної технікиКК України). Максимальне покарання за ці злочини — від трьох до восьми років ув'язнення.

За даними слідства, підприємиця вивела з комунальної власності земельну ділянку площею 648 кв.м уздовж Дніпра у Печерському районі Києва. Для цього, як вважають у прокуратурі, підозрювана підробила технічну документацію на об'єкти нерухомості, розташовані на цій прибережній смузі.

Надалі підроблену документацію фігурантка передала нотаріусу, який зареєстрував право власності на ділянку за фірмою підозрюваної.

Нині вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу. Під час слідства правоохоронці також дадуть правову оцінку діям приватного нотаріуса.

Що відомо про повернення землі і будівель громаді Києва

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення розташоване на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київради, на підставі якого товариство набуло в оренду земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов'язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з фірм отримала землю в оренду, щоб збудувати багаторівневий паркінг, але використовувала ділянку як платну автостоянку.

На початок