"На відновлення трубопроводів по місту виділили понад мільярд гривень" — директор "Миколаївводоканалу"

"На відновлення трубопроводів по місту виділили понад мільярд гривень" — директор "Миколаївводоканалу"

На відновлення трубопроводу в Миколаєві виділили понад один мільярд гривень. Гроші направлять на ремонт магістральних шляхів. Станом на вересень 2023 року проєкти з відновлення готові до тендерних торгів.

Про це під час брифінгу повідомив директор "Миколаївводоканалу" Борис Дуденко.

"На ці кошти будуть відновлені основні магістральні трубопроводи, які забезпечують місто водою. Вони постраждали внаслідок використання солоної води, і до цього було дуже багато проблем, але солона вода, яку ми використовували минулого року (2022 — ред.), їх вже майже знищила", — говорить Борис Дуденко.

"На відновлення трубопроводів по місту виділили понад мільярд гривень" — директор "Миколаївводоканалу"
Порив водопровідної мережі у Миколаєві, 19 листопада 2022 року. Фото: МКП "Миколаївводоканал"

Замовник тендеру — Миколаївська ОВА. За словами Бориса Дуденка, гроші отримали саме вони.

"Зараз будуть проводитися тендерні процедури, вибиратися підрядник і вже будуть розпочинатися роботи в цьому році", — додає директор водоканалу.

"Миколаївводоканал" бере участь у ролі консультанта під час виконання робіт.

Що відомо про водозабезпечення Миколаєва

  • Централізоване постачання прісної води в Миколаєві відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня 2022 року в Миколаєві розпочалось заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • 28 листопада 2022 року російські війська обстріляли станцію водозабору магістрального водоводу Дніпро-Миколаїв.
  • Станом на 13 липня 2023 року вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.
  • Мережі водопостачання міста складають близько 1200 км, близько 800 км каналізаційна мережа. Водогони різних діаметрів — від 100 мм мм до 1400 мм. У Миколаєві потребують заміни понад 240 кілометрів труб водопровідної мережі.
  • Під час сесії Миколаївської міської ради 9 березня 2023 року була прийнята "Програма з відшкодування витрат на відновлення внутрішньобудинкових мереж водопостачання співвласникам багатоквартирних будинків міста Миколаєва на 2023-2024 роки".
  • У Миколаєві 19-го вересня 2023 року відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України. Серед питань, що обговорювалися, забезпечення Миколаєва та області питною водою. Джерелом і надалі має бути річка Дніпро.
  • Уряд виділив з резервного фонду держбюджету додатково майже 135,5 млн грн на забезпечення питною водою Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей, де системи водопостачання постраждали внаслідок підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
  • Кабмін виділив 120 млн грн Держагентству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок