Допомагав ухилянтам. На Франківщині оголосили підозру начальнику районного ТЦК та СП

Допомагав ухилянтам. На Франківщині оголосили підозру начальнику районного ТЦК та СП

Допомагав ухилянтам. На Франківщині оголосили підозру начальнику районного ТЦК та СП
Фото: Служба безпеки України

На Івано-Франківщині оголосили підозру начальнику Калуського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який за гроші, ймовірно, допомагав ухилянтам утекти від призову.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Служби безпеки України в Івано-Франківській області.

Слідчі з'ясували, що посадовець за хабарі допомагав розв'язати питання з місцевою військово-лікарською комісією про визнання військовозобов’язаних тимчасово непридатними до служби. Це давало можливість чоловікам безперешкодно виїхати за кордон.

Свої "послуги" підозрюваний оцінював від 1 до 3 тисяч доларів. Гроші від "клієнтів" отримував через посередників.

"Надалі лікарі військово-лікарської комісії забезпечували замовників пакетом медичних документів про наявність у них "тяжких" хвороб. На підставі сфальшованого діагнозу ухилянти отримували довідку ВЛК та військовий квиток із зазначенням, що за станом здоров’я вони не придатні до служби", — йдеться у дописі.

Працівники СБУ та поліції обшукали місця роботи та проживання начальника районного ТЦК та СП, а також кабінети його ймовірних спільників, зокрема — працівників військово-лікарської комісії.

Під час обшуків працівники СБУ виявили та вилучили 20 тисяч доларів США, мобільні телефони та сімкарти, медичну та іншу документацію, що підтверджує причетність цих людей до протиправної діяльності.

Начальнику Калуського районного ТЦК та СП оголосили про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Йому обрали запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Слідчі також збирають докази щодо незаконної діяльності причетних до цього посадовців Калуського центру комплектування та членів військово-лікарської комісії, які діяли спільно.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок