"Віялові відключення електроенергії можуть бути". Як на Харківщині готуються до можливих обстрілів інфраструктури

"Віялові відключення електроенергії можуть бути". Як на Харківщині готуються до можливих обстрілів інфраструктури

"Віялові відключення електроенергії можуть бути". Як на Харківщині готуються до можливих обстрілів інфраструктури
Будинок у Харкові під час відключення світла. Ілюстративне фото. Джерело: Суспільне Харків

Погодинні відключення у Харкові та області можуть застосувати у разі російських обстрілів енергосистеми України.

Про це розказав радник начальника обладміністрації з питань житлово-комунального господарства Сергій Магдисюк в етері Українського радіо Харків.

За словами Магдисюка, зараз захищають об'єкти критичної інфраструктури в області.

"Не тільки фізичним захистом займаємося, а відпрацьовуємо із силами ППО. Ми розуміємо, що ворога цікавить, де він завдаватиме ударів. Накопичуємо аварійні запаси, матеріали, техніку, щоб усувати швидко пошкодження. Ми підготували аварійні джерела електропостачання: це бензинові й дизельні генератори на випадок вимкнень, щоб можна відразу перемкнути, і люди не відчули, що в них послуга пропала, наприклад, вода", — каже Магдисюк.

Віялові відключення електроенергії залежитимуть від пошкоджень енергосистеми країни.

"У межах Харківщини може бути більш-менш усе добре, але якщо будуть обстріли енергосистеми країни і десь пошкодять об'єкт енергопостачання, тоді й на нас поширюватиметься погодинне відключення. Рішення ухвалюватиметься на центральному рівні. Центральна диспетчерська розуміє, скільки електроенергії виробляти для країни і яка область, у які години, має себе обмежити. щоб вся енергосистема країни існувала, доки триватиме відновлення", — додав Магдисюк.

Напередодні опалювального сезону на Харківщині вистачає газу, електроенергії та вугілля, розповів Магдисюк.

"Зараз у нас усе добре. Відбулося накопичення газу в повному обсязі. Вироблення електроенергії триває в повному обсязі щодо потреб населення і підприємств, які працюють. Вугілля накопичується. Усе відбувається відповідно з планами і завданнями, які поставили на початку підготовки до опалювального сезону", — сказав Магдисюк.

Що відомо про захист енергетичних об'єктів у Харкові

У Харкові почали укріплювати об'єкти інфраструктури, від яких залежить життєдіяльність міста, повідомляв міський голова Ігор Терехов. За його словами, це допоможе запобігти російським ударам по цих об'єктах, або зменшити ризики під час відновлень.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок