П'ятсот сімдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області

П'ятсот сімдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області

П'ятсот сімдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Український військовий, зображення ілюстративне. Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

Ніч з 21 на 22 вересня минула без сигналів про повітряну тривогу. Більше про події в регіоні читайте у хроніці.

У Херсонській області загинув військовий з Одещини

На війні загинув уродженець села Молога Одеської області 37-річний Дмитро Свірський.

Про таке повідомили 22 вересня на сторінці у Facebook Білгорода-Дністровської РВА.

Дмитро поліг 19 вересня під час виконання бойового завдання у районі острова Козацький на Херсонщині.

П'ятсот сімдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Військовий Дмитро Свірський. Фото: Facebook/Білгород-Дністровська РВА

"Я не готувала його до війни": історія загиблого 22-річного бійця тероборони з Одеси

Мати загиблого бійця одеської бригади тероборони Олексія Задорожного Олеся понад місяць тому поховала свого єдиного сина. Хлопець загинув на Херсонщині під час виконання бойового завдання. На війну він пішов у 21 рік добровольцем. Брав участь у боях за звільнення Херсона, Снігурівки та інших населених пунктах півдня країни. Про історію захисника – у матеріалі Суспільного.

В Одесі частину скверу поряд з ОВА хочуть перейменувати

В Одесі хочуть частину скверу навколо Одеської обласної військової адміністрації назвати парком Слави та Волі.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні історико-топонімічної комісії Одеської міськради, повідомив 22 вересня заступник одеського міського голови Олег Бриндак.

"Це слова нашого гімну і мені здається, це вдала назва. Також меморіал (розташований у сквері, — прим. ред.) отримав нову назву — Борцям за Україну", — зазначив віцемер.

Депутат Одеської обласної ради Петро Обухов, який входить до складу комісії, зазначив, що оскільки попередня назва скверу — на честь загиблих воїнів АТО — після 2022 року стала не коректною, вирішили обрати нову назву.

"Віцемер Олег Бриндак сказав, що дуже треба прямо зараз знайти нову назву. Тому що 27 вересня буде сесія міськради, і якщо не назвати цей сквер, то депутати не дадуть гроші на його розбудову. Там пропонується встановити скляні меморіальні конструкції за 20 млн грн. ... Навіть якщо цей сквер перейменувати, то ми все одно не проголосуємо зараз за ці 20 млн", — зазначив у дописі депутат.

У справі одеського ексвійськкома Борисова зібрали 40 томів матеріалів — ДБР

За два місяці розслідування справи колишнього одеського військкома Євгена Борисова, якого підозрюють у незаконному збагаченні та порушенні порядку несення військової служби, слідство зібрало 40 томів матеріалів.

Про це 22 вересня в ефірі нацмарафону "Єдині новини" розповіла радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян.

Вона нагадала, що на цьому тижні суд продовжив ексвійськкому запобіжний захід. Наразі він перебуває під вартою, але може внести заставу у розмірі 150 мільйонів гривень.

"Якщо зважити, що досудове розслідування триває трошки більш як два місяці, уже є 40 томів матеріалів. Це досить велика робота, кропітка", — повідомила Тетяна Сап'ян

Вона додала, що ДБР також намагається з’ясувати, яке майно у Борисова та його родини є за кордоном. Для цього бюро співпрацює зі Службою зовнішньої розвідки.

В одеському парку може з'явитися алея, названа на честь СБУ

Відповідне рішення ухвалили на засіданні історико-топонімічної комісії 21 вересня, повідомив заступник одеського міського голови Олег Бриндак.

За його словами, прапор СБУ на алеї з'явиться 1 жовтня:

"У нас буде алея Служби безпеки України, бо всі погодилися одностайно, що дійсно сьогодні й працівники Служби безпеки на всіх фронтах воюють поряд з іншими представниками Збройних сил і також виконують свої бойові, зокрема, обов'язки тут в тилу, на місці".

До портів Одещини прямують три судна для експорту агропродукції та залізної руди

Балкери AZARA, YING HAO 01, ENEIDA підтвердили готовність скористатися тимчасовим коридором і рухаються у напрямку портів "Південний" та "Чорноморськ" на Одещині.

Про це 22 вересня повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Вони мають завантажити понад 127 тисяч тонн української агропродукції та залізної руди. Після цього вирушать у напрямку Китаю, Єгипту та Іспанії, зазначив міністр.

На Одещині затримали жінку, яка інформувала росіян про розташування ЗСУ та об'єктів інфраструктури

На Одещині затримали жінку, яка передавала росіянам інформацію про розташування українських військових, повідомили у прокуратурі.

За даними слідства, жінка у липні-серпні через "Telegram" відправляла співробітнику розвідки РФ інформацію про дислокацію сил та засобів ЗСУ, розміщених у Чорноморську, а також перебування військових в окремих адміністративних будівлях на території області.

За даними СБУ, жителька Чорноморська також надавала дані про дев'ять об'єктів військової та критичної інфраструктури регіону.

Жінці повідомили про підозру за ч. 3 ст. 114-2Факт несанкціонованого поширення представникам держави-агресора інформації про розташування Збройних Сил України. Кримінального кодексу України. Наразі вона перебуває під вартою, їй загрожує до 12 років позбавлення волі.

П'ятсот сімдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Затримання жінки на Одещині. Фото: СБУ

З порту Одещини вийшло друге судно з українським зерном

З порту Чорноморська на Одещині вийшло судно AROYAT під прапором Палау з 17,6 тисячами тонн української пшениці для Єгипту. Це другий балкер, що зайшов у порт та вийшов з нього за допомогою тимчасового коридору.

Про це 22 вересня повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

"Це друге судно, яке скористалося тимчасовим коридором для цивільних суден на вхід до порту Чорноморська з метою експорту агропродукції для країн Азії. Екіпаж судна — громадяни Єгипту, Туреччини, Азербайджану, Бельгії та Албанії", — йдеться у повідомленні.

До цього встановленим коридором пройшло судно RESILIENT AFRICA з трьома тисячами тонн пшениці.

П'ятсот сімдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Балкер AROYAT. Фото: Олександр Кубраков/Facebook

Поліцейські документують наслідки від вчорашньої атаки РФ по Одещині

Увечері 21 вересня армія РФ атакувала Одещину. Унаслідок цього був пошкоджений об’єкт рекреаційної інфраструктури у Білгород-Дністровському районі. Попередньо ніхто не травмувався.

Про це 22 вересня повідомили в Головному управління нацполіція Одеської області.

Поліцейські оглядають будівлю, фіксують наслідки атаки та збирають докази причетності російської армії до руйнування. Подію кваліфікували за ст. 438Порушення законів та звичаїв війни. Кримінального кодексу України.

П'ятсот сімдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Наслідки атаки РФ по Одещині 21 вересня 2023 року. Фото: ГУ НП в Одеській області

П'ятсот сімдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Наслідки атаки РФ по Одещині 21 вересня 2023 року. Фото: ГУ НП в Одеській області

На початок