Ґранти на бізнес. В Івано-Франківську провели зустріч з військовослужбовцями та їхніми сім'ями

Ґранти на бізнес. В Івано-Франківську провели зустріч з військовослужбовцями та їхніми сім'ями

Ґранти на бізнес. В Івано-Франківську провели зустріч з військовослужбовцями та їхніми сім'ями
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 21 вересня для військових, ветеранів та їхніх сімей провели зустріч, на якій розповідали про ґранти на власну справу. До заходу, як спікерів, запросили зокрема і бійців, у яких вже є досвід залучення таких грошей.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора комунального закладу "Дім воїна" Наталія Мельникова.

Ветеран Олександр Ткачук понад рік живе в Івано-Франківську та займається бізнесом. Він разом з дружиною облаштував цех з пошиття етноодягу, для якого, зокрема, залучив ґрантові гроші. Підприємець розповідає, що отримав 1 млн грн в межах програми "Варто" від Українського ветеранського фонду, також подався на ґранти на 250 тис. грн та 1 млн грн в межах урядової програми єРобота. Його заявки погодили, каже Олександр, та до кінця 2023 року він отримає і ці гроші.

Ветеран Олександр Ткачук
Ветеран Олександр Ткачук разом з дружиною облаштував цех з пошиття етноодягу. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"За ґрантові гроші ми будемо закуповувати обладнання і сировину. Я б радив усім, хто хоче отримувати такі програми, найпростіше звітування і найпрозоріше — це закупівля сировини та обладнання. Також є програми й на відшкодування грошей, і на маркетинг, на оренду приміщення. Ними також можна користуватися і за програмою "Варто". Там звітування буде набагато важчим, але це все реально", — каже Олександр Ткачук.

Микола Воропай — із Маріуполя. Чоловіка мобілізували у 2015 році. Служив до 2021. Після початку повномасштабної війни пішов обороняти Маріуполь, служить і досі. У рідному місті Микола мав крамницю та майстерню сувенірів. За його словами, російські військові все знищили. Зараз він з рідними завдяки ґрантовим грошам відновлює бізнес в Івано-Франківську. Чоловік каже, що в межах програми "Варто" отримав понад 877 тис. грн, також, за умовою співфінансування, вклав власних 345 тис. грн.

Військовослужбовець Микола Воропай
Військовослужбовець Микола Воропай. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ніхто з моєї родини в це не вірив, казали: "Куди ти лізеш?". Я відповів, що піду, бо в себе вірю. Було дуже важко. Ми вже працюємо. І я так гадаю, що зараз не буду на цьому зупинятися. Наприклад, є ще ґранти на оплату зарплатні робітникам. Я буду шукати, бо ті гроші, що в мене були, я всіх їх вклав у ґрант. І зараз взяти робітника ми не можемо, бо немає грошей", — говорить Микола Воропай.

Заступниця директора комунального закладу "Дім воїна" Наталія Мельникова каже: під час зустрічі з військовослужбовцями та їхніми сім’ями зосередили увагу на двох програмах, в яких брали участь Олександр та Микола. За її словами, в межах програми "Варто" від Українського ветеранського фонду можна отримати до 3 млн грн, а в межах програми "Власна справа" урядового проєкту єРобота — до 1 млн грн.

"Треба бути ветераном, учасником бойових дій. Членам сімей учасників бойових дій видають ґранти й також членам сімей загиблих воїнів. Насамперед треба належати до цієї категорії, мати підтверджувальні документи, бізнес-ідею, кошторис, як людина бачить свій бізнес, і по пунктах до тих програм підтягувати свій план", — розповідає Наталія Мельникова.

В Івано-Франківську провели зустріч з військовослужбовцями та їхніми сім'ями
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами начальника відділу Міністерства у справах ветеранів в області Володимира Веркальця, зараз на Івано-Франківщині діють десять бізнесів, які військовослужбовці чи ветерани відкрили за ґрантові гроші.

"Переважно — це сфера обслуговування, є лісопереробна галузь. У Коломиї виготовляють гранули для твердопаливних котлів, також є сувенірна продукція. Є садівництво, дуже багато хлопців питаються про агробізнес", — каже Веркалець.

Як розповіла Суспільному Наталія Мельникова, у "Домі воїна" за необхідності залучатимуть спеціалістів для консультації військових чи їхніх сімей, у яких виникатимуть питання щодо підготовки до подання ґранту.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок