"Кожен має свій характер": як на Львівщині готують цуценят до прикордонної служби

"Кожен має свій характер": як на Львівщині готують цуценят до прикордонної служби

"Кожен має свій характер": як на Львівщині готують цуценят до прикордонної служби
Суспільне Львів

Львівські кінологи готують цуценят до служби на кордонні. Навчання починають уже з двох місяців. Майбутніх службових собак навчають долати перешкоди та виконувати основні команди. Вже у вісім місяців тварини перейдуть до основних навчань, де вчитимуться в парі з кінологом виявляти вибухівку, наркотики, а також затримувати порушників, аби в подальшому стати "грозою" усіх контрабандистів.

Як відбувається навчання цуценят, дізнавалося Суспільне.

Кінологиня Мар’яна Анастас розповідає, навчання у цуценят починається у два місяці. У формі гри малюків вчать долати перешкоди та виконувати команди, а за успішну роботу цуценят заохочують смаколиками та похвалою.

"Від двох до чотирьох місяців в нього має бути розвинене апортування, хватка на ганчірку, щенячий рукав, має підбігати по кличці, має звикнути до зовнішніх подразників", — розповідає кінологиня.

У кінолога Юрія Рудиша зараз на вихованні перебуває собака. Фреш буде розшуковим службовим псом.

"Він спокійний врівноважений, любить кусати, бігати, долає перешкоди всі. Так що буде дуже добрим розшуковим, буде лапати порушників кордону", — говорить Юрій Рудиш.

Юрій Рудиш і пес Фреш
Юрій Рудиш і пес Фреш. Суспільне Львів

Кінолог Володимир Занько теж займається підготовкою цуценят до служби. Зараз у кінолога підопічна — тримісячна німецька вівчарка Келіс.

"Собака – це як мала дитина, ти її з малечку починаєш виховувати до дорослої собаки. Це як з малою дитиною. Початкова команда – це сидіти. Вона має навчитися добре концентрації на людину, це таке основне. Має бути зв'язок людини і собаки – це головне в кінології", — каже кінолог.

Володимир Занько і вівчарка Келіс
Володимир Занько і вівчарка Келіс. Суспільне Львів

Кожен пес має свій характер і можна визначити, до чого має собака схильність, каже кінолог.

"Можна визначити зразу по задатках собаки. Наприклад, коли більше агресії мають – то буде розшукова, коли спокійна, багато нюхає, то буде спеціальна на наркотики, вибухові речовини. Ну і мінно-вибухові – це теж, наприклад, розсипається корм і вона все так нюхає, то буде на мінно-розшукова", — говорить Володимир Занько.

Коли собакам виповниться вісім місяців, їх скерують на більш поглиблений курс навчання.

"Там вчать слід, обшук території, їх вчать навіть в лісі, коли людина заховалася, то собака навіть по звуку серця може зрозуміти, що там щось є в лісі. Вона одразу повертає голову і ти маєш зауважити це. От такі екзамени проводяться", — додає чоловік.

Коли цуценята підростуть, їх навчатимуть виявляти вибухівку, наркотики, а також затримувати порушників, після чого вони разом з прикордонниками охоронятимуть кордон.

На початок