У Хмельницькому відкрили інклюзивний центр для дітей з особливими освітніми потребами

У Хмельницькому відкрили інклюзивний центр для дітей з особливими освітніми потребами

У Хмельницькому відкрили інклюзивний центр для дітей з особливими освітніми потребами
Фото: Суспільне Хмельницький

Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами відкрили у Хмельницькому ліцеї №2. Тут наразі навчається 34 учня, які потребують психолого-педагогічної допомоги.

Про це Суспільному розповіла директорка закладу Інна Мігунова.

За її словами, над цим проектом колектив ліцею працював п'ять років.

"Поступово, коли виділялися кошти із державної субвенції на інклюзію, ми закуповували обладнання. Паралельно робили ремонт в двох приміщеннях. Вони були занедбані, бо тут знаходився колишній басейн, який не використовувався з технічних причин", —пояснила посадовиця.

У інклюзивному центрі є тренажери для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, 21 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький
У інклюзивному центрі є тренажери для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, 21 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

Реабілітолог Антон Белінський проводить індивідуальні заняття в інклюзивно-ресурсному центрі з учнями ліцею. Працює, каже, з різними нозологіями.

"Тут є діти з порушеннями опорно-рухового апарату, з розладами аутичного спектру, розумово відсталі дітки. Для них є батут, оснащена бігова доріжка, тренажер-велосипед, східці, є тренажер для дітей, які мають певні порушення деформації ніг",— розповів Антон.

В інклюзивному центрі, окрім вчителя-реабілітолога, працює дефектолог та психолог. Стресові стани у дітей особливо загострилися під час російсько-української війни, говорить практична психологиня Оксана Гуцал.

"Перебуваючи в нашому центрі знижується рівень стресу, і ми можемо спостерігати у дітей з особливими освітніми потребами саме психо-емоційну напругу. Ця кімната допомагає її зняти",— каже Оксана.

З її слів, під час занять учні задіюють усі психічні процеси, провокуючи їх розвиток.

"Коли вмикається світловий дощ, дитина може зайти в нього. Таким чином вона усамітнюється, плюс розвивається її колірне, тактильне та візуальне сприйняття. Якщо ця кімната затемнена, то дитина знаходиться як у казці. Це розвиває її увагу, творче мислення та знімає психо-емоційну напругу", — додає психологиня.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок