Військовий облік: кого чекають у центрах комплектування з першого жовтня

Військовий облік: кого чекають у центрах комплектування з першого жовтня

Військовий облік: кого чекають у центрах комплектування з першого жовтня
Суспільне Черкаси

Із 1 жовтня набувають чинності зміни до Закону щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації. Жінок-медиків чекають у центрах комплектування фронтові перспективи. Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради України. У Міноборони наголошують: це для того, аби зрозуміти медичні резерви країни.

Щоранку завідувачка пульмонологічного відділення Олена Голуб робить обхід своїх пацієнтів. Вона серед перших на Черкащині організувала фронт боротьби у розпал коронавірусу. Працює там, де може принести більше користі, розповіла:

"Як надавали допомогу медичну, так і будемо надавати. А де – це вже, як скажуть. Де ми будемо потрібніші в той момент часу".

Новині про військовий облік жінок-медиків лікарка не здивувалася:

"Ознайомилися, що є такий закон, переговорили між собою на п’ятихвилинці і на цьому все. Тому що всі у нас у закладі, от у мене у відділенні – всі стоять і в лікарні також є обов’язкові реєстри".

Медпрацівниць поставлять на військовий облік
Суспільне Черкаси

У цьому реєстрі вже понад два десятиліття є старша медична сестра Олександра Демченко:

"Не було такого, що я не в реєстрі, що буду десь тікати за кордон. Всі ми стоїмо".

Додала: як тільки почалося повномасштабне вторгнення, сумнівів йти чи не йти на підсилення війська не було.

"Я військовозобов’язана, я в перших числах повномасштабного вторгнення як доброволець, пішла у відділ кадрів і попитала, чи треба десь моя допомога у Збройних Силах".

Влаштуватися на роботу в лікарню не ставши на облік, незалежно від того, чи чоловік це, чи жінка – не можна, розповіла медикиня:

"От хто з новеньких прийшов на роботу, першу чергу я запитую, відділ кадрів запитує – що військовий облік? Поїхали за місцем проживання, стали й стоїмо".

Військовий облік медпрацівниць у Черкасах
Суспільне Черкаси

Директор Обласної лікарні Віталій Шило розповів, що усі працівники лікарні перебувають на військовому обліку:

"Це робиться для того, щоб розуміти, який медичний потенціал медичних кадрів у нас є на сьогодні".

Військовий облік медпрацівниць у Черкасах
Суспільне Черкаси

Речниця територіального центру комплектування в області Аліна Кривошея пояснила: взяття на військовий облік не дорівнює мобілізації. І стосується як жінок, так і чоловіків. Бо законодавство не розрізняє військовозобов'язаних за статтю:

"Жінки, які є військовозобов'язані, можуть бути призвані на військову службу у воєнний час. Жінки проходять військову службу на рівних засадах, як і чоловіки".

Військовий облік медпрацівниць у Черкасах
Суспільне Черкаси

Зміни до закону передбачають, що з 1 жовтня жінки-медики мають поновити свої дані у Територіальних центрах комплектування.

"Обов’язково треба. Хто перебуває на військовому обліку, чи то чоловіки, чи то жінки – мають систематично оновлювати дані. Можливо, змінилося місце проживання, місце роботи, змінився сімейний статус, збільшилася кількість дітей".

На все про все мають місяць. І це стосується конкретного переліку спеціальностей, додала речниця військкомату.

"Це з категорії – лікарі, медсестри, фармацевти, акушери-гінекологи і стоматологи віком від 18 до 60 років. Із собою паспорт або ІД-карта, ідентифікаційний код, документи про вашу закінчену освіту, також документи про шлюб, народження дітей".

Медики-матері отримують право на відсторонення, якщо виховують дітей самостійно, мають 3 і більше неповнолітніх або виховують дитину з інвалідністю. А також якщо їхній чоловік служить в ЗСУ. Не виняток і медикині при надії, додала Аліна Кривошея.

"Вагітні жінки, якщо ви не перебуваєте на обліку, то все одно потрібно з’явитися в територіальний центр комплектування та подати свої документи. Але жінки, поки вони вагітні, незалежно від терміну, стають непридатними до військової служби".

Військовий облік медпрацівниць у Черкасах
Суспільне Черкаси

Також, згідно з новим порядком військового обліку, жінки з іншими спеціальностями, спорідненими з військовою, також можуть стати на облік, розповіла речниця. Втім, за власним бажанням.

"Необхідно звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування. Хто зараз працює за спеціальністю медичною, то за місцем роботи. Або, наприклад, хто там студенти-випускники – там, де здобували цю спеціальність".

Військовий облік медпрацівниць у Черкасах
Суспільне Черкаси

Попри готовність стати на оборону держави, медики все ж чекають на більш детальні роз’яснення змін до закону від Міноборони, розповів головний лікар обласної лікарні Віталій Шило. Проте, військовий облік вважають необхідним.

"Триває війна, на сьогодні є такі вимоги закону і ми повинні їх виконувати. Так, я розумію, що до медичних працівників, мабуть, більш підвищена та увага, і вимоги. Так воно і повинно бути. Кожен виконує свою роботу".

Військовий облік медпрацівниць у Черкасах
Суспільне Черкаси

Завідувачка пульмонологічного відділення Олена Голуб виступила за створення чітких реєстрів серед медичних працівників, коли у країні триває війна.

"Лікарі, медичні сестри, фармацевти, закінчуючи медвиш, автоматично стають на військовий облік після закінчення закладу. І, взагалі, вважаю, що коли в країні йде війна, повинні бути чіткі реєстри лікарів, медиків, які можуть надалі, відповідно своєму фахові, надавати медичну допомогу".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок