Російські військові погрожують працівникам ЗАЕС видаленням нирок за відмову співпрацювати з "Росатомом" — Петро Котін

Російські військові погрожують працівникам ЗАЕС видаленням нирок за відмову співпрацювати з "Росатомом" — Петро Котін

Російські військові погрожують фізичними тортурами працівникам ЗАЕС
Окупанти на ЗАЕС. Фото: Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

Російські військові погрожують українським працівникам Запорізької атомної електростанції фізичними тортурами, зокрема видалити нирку, якщо ті відмовляться співпрацювати з "Росатомом".

Про це повідомив президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін під час загальнонаціонального марафону "Єдині новини".

"Є декілька випадків, про які ми знаємо. Персонал затриманий і знаходиться у в'язницях окупантів. Є факти та свідчення людей, які безпосередньо від керівного складу "Росатома" отримували загрози: або будете працювати далі і жити з двома нирками, але з нами, або ви можете продовжувати бути вірними Україні, але з однією ниркою".

За словами посадовця, на ЗАЕС залишаються працювати 822 працівники з проукраїнською позицією. Ще 2082 співробітники нині проживають в Енергодарі, але російські військові не допускають їх до робочих місць.

Що відомо про ситуацію на Запорізькій АЕС

ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня 2022 року захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни й саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок