"Заняття зовсім різні": у Полтаві працює творчий простір для дітей та підлітків з родин ВПО

"Заняття зовсім різні": у Полтаві працює творчий простір для дітей та підлітків з родин ВПО

Творчі заняття з дітьми
Суспільне Полтава

У Полтаві працює творчий простір для вимушено переміщених дітей та підлітків віком від 3 до 17 років. Заняття проводять в рамках проєкту "Простір, дружній до дитини" від благодійного фонду "Карітас Полтава".

Переселенка з Харківщини Євгенія Андрющенко розповідає, що хоче підготувати дітей до дитсадка, куди вони підуть наступного року.

"У нас є групка "Переселенці Полтавщини" в Telegram і через Facebook знайшли оголошення про набір діток на розвиваючі заняття. Вирішили спробувати. Ми заповнили анкету, надали документи для заповнення наші. На дітей це довідка ВПО мала бути, мої документи - паспорт, код (реєстраційний номер облікової картки платника податків – ред.) і на дітей також код", — говорить переселенка з Харківщини Євгенія Андрющенко.

Переселенка з Харківщини Євгенія Андрющенко зі своїми дітьми
Переселенка з Харківщини Євгенія Андрющенко зі своїми дітьми – чотирирічним Іваном та трирічною Уляною. Суспільне Полтава

В "Просторі, дружньому до дитини", педагоги і психологи благодійного фонду «Карітас Полтава» проводять заняття з арттерапії. Проєкт розрахований на дітей переселенців, дітей військових, з неповних сімей та з інвалідністю. Вік учасників – від 3 до 17 років. Про це повідомила координаторка освітнього простору Валерія Петько.

Тих, хто приходить до простору, ділять на невеликі групи. Вони можуть познайомитися з арттерапією, казкотерапією, ігротерапією, порухатись на ритміці та розвинути дрібну моторику рук на заняттях з творчості, розповіла Валерія Петько.

У Полтаві працює простір для дітей та підлітків ВПО
Заняття з дітьми проводять педагоги. Суспільне Полтава

"Заняття зовсім різні, які сприяють різноплановому розвитку дітей. Це і психологічні групові заняття з дітьми, і ігротерапія. Через гру у нас будуються навички, як соціальні, так і побутові – як зав’язувати шнурки або як тримати ручку, перші цифри, перші букви", — каже координаторка проєкту Валерія Петько.

Дитяча психологиня Анастасія Бреславець розповіла, що в просторі педагоги більше працюють над соціалізацією та психологічною адаптацією вихованців.

Творчий простір для дітей
Дітей навчають практикам соціалізації і арттерапії. Суспільне Полтава

"Кожне заняття в нас має початок – це коли ми вітаємось, кожен каже з яким настроєм він прийшов. Потім в нас є частина, коли сама казка, чи я даю завдання з ляльками щось чи ми всі малюємо. Я розповідаю, яка техніка, що ми будемо робити. Потім ми разом з дітками це робимо, обговорюємо, робимо якісь висновки, з чим ми йдемо", — розповіла дитяча психологиня Анастасія Бреславець.

Як розповіла Валерія Петько, проєкт «Простір, дружній до дитини» діє з березня 2023 року. Один курс занять розрахований на три місяці. Досі триває набір дітей від 7 до 17 років.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок