В Ірпінській громаді збудують нове житло для багатодітної родини з Херсонщини

В Ірпінській громаді збудують нове житло для багатодітної родини з Херсонщини

На Київщині збудують дім для багатодітної родини переселенців із Херсонщини
Будинок, який раніше відбудувала благодійна організація "Район №1" для мешканки Ірпеня. Фото: Скріншот з відео Олександра Маркушина/Telegram

У Михайлівці-Рубежівці, що в Ірпінській громаді на Київщині, благодійники зведуть новий будинок для переселенців із Херсонщини. Багатодітна родина втратила дім через російське вторгнення. Завдяки технології каркасного будівництва нову оселю для сім'ї планують збудувати за 3 місяці.

Про це повідомив ірпінський міський голова Олександр Маркушин у своєму Telegram.

За його словами, для реалізації проекту міська влада підписала Меморандум про будівництво з благодійною організацією "Район №1". Вони вже звели один каркасний дім для мешканки Ірпінської громади, чию домівку зруйнувала російська армія.

Родина з Херсонщини, що потребує нового житла, виховує п'ятьох дітей. До російського вторгнення сім'я проживала в селі Олександрівка неподалік Кінбурнської коси.

Після деокупації населеного пункту російські війська продовжують обстрілювати село, тероризуючи місцевих жителів. Багатодітна родина нині розділена — мама з дітьми орендують квартиру в Миколаєві, батько живе в сараї на Херсонщині.

Будівництво нового житла для цієї сім'ї має початись цього тижня. Очікується, що за 3 місяці родина заселиться у власний дім площею 110 квадратних метрів.

В Ірпінській громаді збудують нове житло для багатодітної родини з Херсонщини
Ескіз житла для багатодітної родини переселенців. Фото: Скріншот з відео Олександра Маркушина/Telegram

Технологія подібного каркасного житла популярна у США та в Європі. Будинок буде енергоощадним.

В Ірпінській громаді збудують нове житло для багатодітної родини з Херсонщини
План каркасного будинку. Фото: Скріншот з відео Олександра Маркушина/Telegram

"Це буде перше будівництво від "Району №1" в Ірпінській громаді абсолютно нового будинку за кошти благодійників, а не відбудова", — уточнив міський голова Олександр Маркушин.

Що відомо про відбудову Ірпеня після деокупації Київщини

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе.

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об’єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття. Місто отримало техніку від Японії, яка допоможе розбирати залишки зруйнованих війною будівель.

На початок