"Військовий" ПДФО: які кошти можуть втратити громади Полтавщини

"Військовий" ПДФО: які кошти можуть втратити громади Полтавщини

Військовий ПДФО. Ситуація на Полтавщині
Фото: Pexels

20 вересня Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт, згідно з яким із бюджетів громад заберуть податок на доходи фізичних осіб, який сплачують військовослужбовці. Нині 64% з цих сум залишаються на місцях, і мова йде про десятки мільйонів гривень.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Наприклад, Терешківська громада отримала за цей рік 79 мільйонів гривень ПДФО саме від військовослужбовців, то 30 мільйонів вони спрямували на допомогу цій же військовій частині. Командири військових частин і так звертаються до місцевого самоврядування по допомогу в тих чи інших справах. Податок, який вони сплачують, допомагає громаді робити таку інвестицію в ту саму військову частину, тому що вони фактично відбудовують власну комунікацію, яку зараз тимчасово орендує військова частина.

Є громади, зокрема, Опішнянська, які спрямовують на допомогу військовим більше половини отриманої від їхніх податків суми.

Законопроєкт про перенаправлення ПДФО з військових ще має пройти друге читання. У громад є варіанти розподілу коштів, які б могли задовольнити місцеве самоврядування, розповів Олександр Біленький.

Існує декілька варіантів подальших дій, якщо цей податок залишити. Парламентарі не виключають, що у законі буде зафіксована така норма, щоб 50% було однозначно повернуто військовим, а 50% залишається на розвиток громади. Це абсолютно влаштовує місцеве самоврядування, це компроміс. Будь-який варіант, який залишає кошти в громадах, для громад буде сприятливий.

Як повідомив Олександр Біленький, на 26 вересня заплановали позачергову сесію Полтавської обласної ради. Там, зокрема, мають проголосувати і за звернення до центральних органів влади щодо врегулювання ситуації з ПДФО військових.

Повністю інтерв’ю голови обласної ради Олександра Біленького в ефірі Українського радіо «Полтава» слухайте за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок