Російський ракетний удар по драмтеатру у Чернігові розслідують за трьома статтями, серед яких — службова недбалість

Російський ракетний удар по драмтеатру у Чернігові розслідують за трьома статтями, серед яких — службова недбалість

Російський ракетний удар по драмтеатру у Чернігові розслідують за трьома статтями, серед яких — службова недбалість
ФОТО: Суспільне Чернігів

Слідчий відділ УСБУ в Чернігівській області розслідує три кримінальні справи, що стосуються російського ракетного удару по облмуздрамтеатру, який стався 19 серпня. Серед яких – службова недбалість. Про це Суспільному повідомив прокурор Чернігівської обласної прокуратури Кирило Пугачов.

З його слів, одне з проваджень кваліфіковане за статтею "порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством". Воно стосується саме нанесення удару по будівлі обласного драмтеатру, руйнування будівель, смерті та травмування людей. Друге провадження порушили за статтею "Несанкціоноване поширення інформації про розташування та переміщення Збройних сил України". Третє стосується службової недбалості.

"Це надається оцінка діям саме службових осіб, щодо погодження, надання дозволів на проведення даного заходу. Точно можу вам сказати, що на даний час про підозру нікому не повідомлялось за цими фактами. Встановлюються обставини. Ви розумієте, що значний обсяг слідчих дій необхідно провести для доведення будь-якого з цих трьох фактів. Це й допити осіб — понад двісті лише потерпілих, які отримали поранення, велика кількість потерпілих. В яких пошкоджене житло й автомобілі. Треба допитати людей, призначити відповідні експертизи, щоб встановити всі ці обставини".

За словами Кирила Пугачова, слідство збирає інформацію від розвідувальних та інших відповідальних органів, аби встановити військову частину збройних сил РФ, яка стоїть за ракетною атакою на Чернігів. Розслідування триває за усіма трьома фактами.

Нагадаємо, близько 11:30 19 серпня росіяни запустили крилату ракету з наземного ракетного комплексу "Іскандер", яка розірвалась в повітрі над драмтеатром. В той час у будівлі проходила зустріч виробників дронів. Внаслідок цього загинули семеро людей, серед них і шестирічна дівчинка. Понад двісті отримали поранення.

Пошкоджень зазнали 82 житлові будинки. Серед співорганізаторів зустрічі виробників дронів була Чернігівська ОВА.

Її начальник В’ячеслав Чаус у коментарі 19 серпня повідомив, що всі необхідні дозволи на проведення заходу були, однак не сказав, хто саме їх надавав.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок