Пів тисячі рятувальників ДСНС із усієї області у Житомирі відпрацьовують вміння діяти під час пожежі у замкнених та задимлених приміщеннях в умовах, максимально наближених до реальних.
Про це Суспільному розповів представник інституту державного управління та наукових досліджень цивільного захисту Віталій Свірський.

За його словами, тренування відбуваються у вогневому модулі — спеціальному тренажері для пожежних-рятувальників, а також із застосуванням установки типу "Кобра". У ході тренувань газодимозахисники тренуватимуться відразу на двох локаціях.

"Можна імітувати два варіанти — заходити у задимлене приміщення зверху, як у підвал, або — виходити знизу, із підвалу, на верхній поверх чи на вулицю. Ми відпрацьовуємо відразу два варіанти. Ну, і спуск по драбині вниз. Але там вже більш складніші елементи для виконання, тому у перші дні навчання ми використовуємо простіші варіанти", — розповів Віталій Свірський.

Водій пожежної частини №8 із Коростеня Євген Огородник каже, що у таких навчаннях бере участь уперше.

"Доволі все реалістично. А температура всередині навіть набагато вища, ніж у реальності. Ну, і по часу ми довше там перебуваємо", — сказав Євген Огородник.
Учасник навчань рятувальник Роман Бондар говорить, що працює тут у команді. А відтак для нього важливо відпрацювати злагодженість та швидкість у діях.

"Вогонь дуже реальний. Загасити його ми не змогли за хвилину, оскільки площа загоряння — десь 5-7 квадратних метрів. За хвилину ми не змогли впоратися із цим завданням. На цю тренувальну вправу ми витратили 7-8 хвилин. Це разом із винесенням із приміщення потерпілого", — розповів Роман Бондар.

За словами старшого помічника начальника зміни управління ДСНС Олександра Ковальського, окрім відпрацювання професійних вмінь, рятувальники навчаються психологічним навичкам протистояти страху під час пожежі.

"Тут винятково психологічне навантаження. Команда, яка бере участь у відпрацюванні ліквідації гасіння вогню в умовах, наближених до рельних, має навчитися переборювати себе та свій страх. Особливо, це стосується пожежних-газодимозахисників. Вони мають зберігати спокій і холодний розум перед виконання і безпосередньо під час виконання завдань за призначенням або під час ліквідації справжньої пожежі", — каже Олександр Ковальський.


За словами фахівця з оперативного реагування ГУ ДСНС в області Олександра Криворучка, під час навчань рятувальники також відпрацьовуватимуть вміння з використанням установки типу "Кобра". Це спеціальна техніки, яка працює під високим тиском і прорізає бетон, дерево, цемент, метал та інші конструкції.

"Ця установка бере воду, а вже безпосередньо на самому стволі готується суміш для прорізання отворів у металевих, цегляних, дерев'яних конструкціях. Установка працює на відкритому повітрі", — розповів Олександр Криворучко.
Навчання рятувальників області розпочалися 19 вересня і триватимуть упродовж п'яти днів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube