"Подолати колоніальну спадщину". 49 вулиць Дніпра отримали нові назви: чому і в яких районах

"Подолати колоніальну спадщину". 49 вулиць Дніпра отримали нові назви: чому і в яких районах

Оновлено
"Подолати колоніальну спадщину". 49 вулиць Дніпра отримали нові назви: чому і в яких районах
Ілюстративне фото: Нікопольська міська рада

49 вулиць Дніпра отримали нові назви. За проєкт перейменування топонімів депутати проголосували на 41-й сесії міськради 20 вересня. Під дерусифікацію, зокрема, потрапила вулиця, названа іменем радянського фізика Курчатова. Тепер вона на честь 128-ої бригади тероборони.

Пресофіцер Олександр Курбатов каже: боронять Україну з весни 2022-го.

"Дуже важливе перейменування для тих хто зараз на "нулі". У такій атмосфері є вигорання, виснаження. І людині потрібно розуміти, що він потрібен, що його не забули", — каже він.

Перейменовувати вулиці на топоніми, пов’язані із сучасною історією України, важливо, каже керівник Українського центру історико-культурних стратегій Сергій Волинець. Розповідає: навіть якщо людина не пропагувала російські наративи, її образ використовувало керівництво держави-агресорки.

"Пам’ятні знаки, які збереглися з часів Радянського Союзу, і навіть з часів Російської імперії, — це все маркери, якими імперія намагалась позначити свою територію. Щоб нам повністю звільнитися, необхідно подолати цю колоніальну спадщину", — говорить експерт.

Що відомо про перейменування вулиць у Дніпрі

В Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра змінили назву восьми топонімів, у Новокодацькому – 13, 1 вулицю перейменували в Індустріальному районі, у Шевченківському – 12 нових топонімів, у Чечелівському – 6 назв, у Самарському – 7, у Соборному – 4, ще одну – у Центральному.

Детальний перелік тут.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в Дніпрі дерусифікували понад 250 вулиць та провулків.

У місті, за інформацією голови робочої групи при топонімічній комісії Валентина Старостіна, планують перейменувати ще близько двохсот.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок