У КМДА розповіли, як працюють над збереженням історичних пам'яток у Києві під час війни

У КМДА розповіли, як працюють над збереженням історичних пам'яток у Києві під час війни

Збереження пам'яток під час війни: як працює Департамент охорони культурної спадщини КМДА
Одна з історичних будівель Києва — пивоварня Шульца на проспекті Голосіївському. Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА/Facebook

В умовах воєнного стану у Києві продовжують працювати над збереженням історичних будівель і культурних пам'яток: стежать за дотриманням охоронного статусу, виявляють нові об'єкти та документують збитки, завдані російськими обстрілами.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Марина Соловйова.

За її словами, за І півріччя 2023 року фахівці Департаменту обстежили 236 об'єктів з охоронним статусом. За результатами огляду, власникам вручили 31 припис щодо усунення порушень.

"Пріоритетний напрямок роботи Департаменту під час воєнного стану — зберегти та захистити вже існуючі об'єкти культурної спадщини, а також надати охоронний статус нововиявленим", — зазначила Марина Соловйова.

Також працівники Департаменту охорони культурної спадщини документують руйнування і збитки, заподіяні культурному фонду Києва через агресію Росії.

За 6 місяців 2023 року спеціалісти оглянули пошкоджені ракетними обстрілами РФ будівлі:

  • по вул. В'ячеслава Чорновола, 28/1 (Національна дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит"),
  • на бульварі Т. Шевченка, 17 ("Київська міська клінічна лікарня № 18"),
  • по вул. Ромоданова, 12/2 (КНУ ім. Тараса Шевченка),
  • вул. Терещенківська, 9 (Національний музей "Київська картинна галерея").

Як зауважила очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, за результатами обстежень склали відповідні Акти і надали рекомендації щодо реконструкції та відновлення об’єктів із культурною цінністю.

Що відомо про заходи збереження історичних пам'яток у столиці

Наприкінці серпня у Департаменту охорони культурної спадщини КМДА змінилось керівництво. Відомство очолила юристка Марина Соловйова. Її заступником став пам'яткоохоронець, експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА заявили про намір створити електронний реєстр історичної забудови. Для допомоги у створенні переліку об'єктів шукають волонтерів.

У Києві почали розбирати історичну будівлю тролейбусно-трамвайного управління. Інспектори Департаменту охорони культурної спадщини КМДА направили власнику припис із відповідними пам'яткоохоронними вимогами.

Будинок, з якого Грушевський міг проголосити незалежність УНР, внесли до переліку культурної спадщини.

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА відреагували на початок знесення 200-літнього будинку на вул. Набережно-Хрещатицькій у Києві.

У липні зупинили будівельні роботи на вул. Івана Франка, 26 — через відсутність у забудовника повного пакета документів.

Міністерство культури погодило розпорядження щодо передачі будинку Сікорського у власність громади Києва. Рішення щодо історичної будівлі тепер має ухвалити Кабмін.

На початок