Миколаївелектротранс проти Держаудитслужби. Деталі судового процесу через укриття

Миколаївелектротранс проти Держаудитслужби. Деталі судового процесу через укриття

Миколаївелектротранс проти Держаудитслужби. Деталі судового процесу через укриття
Укриття у Миколаєві. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 19 вересня відбулося судове засідання за позовом КП "Миколаївелектротранс" до Південного офісу Держаудитслужби. Представники комунального підприємства наполягають на скасуванні вимог аудиторів, які були озвучені після перевірок закупівлі укриттів та електроенергії навесні 2023.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник юридичного відділу КП "Миколаївелектротранс" Олег Бузін.

Чергове засідання відбулося у Миколаївському окружному адміністративному суді. Позивач КП "Миколаївелектротранс", відповідач — Південний офіс Держаудитслужби. Під час першого засідання в липні представник позивача Олег Бузін звернувся з клопотанням опитати чотирьох свідків, однак нині відкликав цю заяву.

"Це тактика ведення судового процесу. Це наше право, ми ним скористалися. Протягом подання були одні обставини. Протягом часу вони змінилися. Держаудитслужбою заявлена до нас вимога в межах їхніх повноважень про те, що треба стягнути кошти з суб'єкта господарювання, який поставив нам павільйони, ці укриття, і стосовно нашої закупівлі певних об'ємів електроенергії", — розповів Олег Бузін.

"Суть позову зводиться до того, що ми вважаємо цю вимогу неправомірною і просимо скасувати".
Миколаївелектротранс проти Держаудитслужби. Деталі судового процесу через укриття
Представники "Миколаївелектротрансу" та "Елітмайстра" під час судового засідання. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Перевірки та судові тяжби тривають пів року. За даними Держаудитслужби, інженерно-будівельна компанія "Елітмайстер" звітувала перед податковими органами про реалізацію згідно з угодою між КП "Миколаївелектротранс" про виготовлення захисних павільйонів на суму 30 мільйонів 676 тисяч гривень. Перевірка ж охопила 14 укриттів загальною вартістю 15 мільйонів 338 тисяч гривень.

За словами очільника Південного офісу Держаудитслужби Дениса Яковлева, паспорт об'єкта і облікова картка на споруди — відсутні. Також додає, Головне управління ДСНС в Миколаївській області не здійснювало оцінку стану готовності павільйонів.

Миколаївелектротранс проти Держаудитслужби. Деталі судового процесу через укриття
Укриття, яке перебуває на балансі "Миколаївелектротрансу". Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За словами директора "Миколаївелектротранса" Юрія Сметани, аудитори не змогли перевірити всіх учасників договору. Одне із зазначених порушень, каже — пов'язане з тим, що завод виробив більше металу.

"В мене є договір з твердою ціною. Тобто вона може зменшуватись, але не збільшуватись. Завод залізобетонних виробів поклав більше металу, ніж це було написано в технічній документації, і нам це пишуть в порушення. Тобто я не заплатив більше коштів", — розповів Юрій Сметана.

Миколаївелектротранс проти Держаудитслужби. Деталі судового процесу через укриття
Директор "Миколаївелектротрансу" Юрій Сметана. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

В липні адвокатеса підрядника "Елітмайстер" Катерина Тищенко розповіла кореспондентам Суспільного, що на два повідомлення про зустрічні звірки 20 та 27 лютого надали Держаудитслужбі всі необхідні документи, які підтверджують надану суму "Миколаївелектротрансом" – 15 мільйонів гривень.

"Мені довелось сісти і на позовну заяву "Миколаївелектротранса", яку було подано до Миколаївського окружного адміністративного суду, надати пояснення. І також до пояснення на 10 сторінках докласти всі додатки, які бачила Держаудитслужба першого і другого разу. Ну будемо показувати втретє", — сказала адвокат Катерина Тищенко.

Також аудитори знайшли порушення КП "Миколаївелектротранс" в переплаті за електроенергію на 3 мільйони 365 тисяч гривень на користь ТОВ "Прикарпаттяенерготрейд" протягом останніх місяців 2021 року.

"Міськелектротранс підняв ціну на підставі восьми додаткових угод, причому чотири додаткові угоди були укладені одна за одною з різними датами. З 1 жовтня 2021 загалом на 21 відсоток. А ще чотирма з 1 листопада 2021 на 28 відсотків", — сказав начальник управління Південного офісу Держаудитслужби.

Миколаївелектротранс проти Держаудитслужби. Деталі судового процесу через укриття
Представники Південного офісу Держаудитслужби. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Водночас Юрій Сметана відкидає підозри в порушенні закону, посилаючись на статтю 41 Закону України "Про публічні закупівлі". Каже, відповідні норми про підвищення ціни не розповсюджуються на закупівлю електроенергії.

"У жовтні "Прикарпаттяегерготрейд" пишуть нам листа, що розривають з нами договір. На той час ми купували електроенергію десь близько двох гривень, здається. За законом — якщо ми розриваємо договір з постачальником, то ми автоматично підключаємось до постачальника останньої надії. В нього вартість електроенергії в кілька разів більша", — сказав Юрій Сметана.

Позиції сторін під час судового засідання — незмінні, кажуть учасники процесу.

19 вересня суддя Наталя Лісовська оголосила перерву в судовому засіданні. Оскільки додаткові документи, зокрема Акт контрольного обстеження укриттів аудиторами був завантажений до електронного суду в день слухання. Інші сторони заявили про необхідність ознайомитись з ними. Наступне підготовче засідання призначене на 24 жовтня.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок