"Доводиться об'їжджати зайві кілометри". Жителі Суботцівської громади на Кіровоградщині незадоволені ремонтом дороги

"Доводиться об'їжджати зайві кілометри". Жителі Суботцівської громади на Кіровоградщині незадоволені ремонтом дороги

Ексклюзивно
"Доводиться об'їжджати зайві кілометри". Жителі Суботцівської громади на Кіровоградщині незадоволені ремонтом дороги
Ремонту дороги міжнародного значення М-30 Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине, яка проходить через село Суботці. Фото: Суспільне Кропивницький

Жителі Суботцівської громади Кропивницького району Кіровоградської області мають зауваження до ремонту дороги міжнародного значення Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине, яка проходить через село. Через нову розмітку їздити у селі стало незручно, а через відсутність бордюрів дощова вода потрапляє у двори.

Дорогу міжнародного значення Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине ремонтують за гроші з державного бюджету. Якщо це роблять для людей, то їм має бути зручно, вважає голова громади Андрій Борідченко.

Житель Дмитро Чебан радий, що ями залатали, та чоловіка не влаштовують нова розмітка та дорожні знаки. Їх, сказав, зробили, не погодивши з громадою і їздити стало незручно.

"Понаставляли багато непотрібних знаків. Люди не розуміють, як повернути на власну вулицю та заїхати до власного будинку. І вони цими знаками створили більше підстав для аварій ніж було. Щоб повернути на вулицю у село, раніше був з’їзд, а зараз поставили там знак, який забороняє проїзд туди. Доводиться об'їжджати зайві три кілометри".

Ремонт дороги міжнародного значення М-30 Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине
Ремонт дороги міжнародного значення М-30 Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине у Суботцях. Встановили дорожні знаки не погодивши з жителями громади. Фото: Суспільне Кропивницький

Любов Рудніцька живе у будинку біля дороги. З її слів, під час ремонту будівельники прибрали бордюри, які під час дощу не давали воді потрапити на подвір’я.

"Нині вся вода з траси – нам у двори, у сіни, у погріб. Мій чоловік їх сам облаштовував. Витратив на цемент тисячу гривень".

Ремонтує дорогу група компаній "Автострада” на замовлення служби автомобільних доріг в області третій рік. За ці роки голова громади Андрій Борідченко отримав пів сотні звернень від людей з різними зауваженнями щодо ремонту дороги. Не раз просив усунути недоліки, поки роботи не закінчили.

"Всі посилаються на проєкт, який затверджений і кажуть, що вони від нього відступити не можуть".

Проєкт ремонту дороги робили згідно з державними будівельними нормами. Про скарги жителів Суботців знають, пояснив головний інженер проєкту Олександр Пославський.

"Там ще не дороблені водовідвідні споруди. У кожний двір бордюр є, тільки він занижений, мабуть, підрядник занизив там трохи більше ніж треба".

Представник виконавця робіт Сергій Цехоцький пояснив, що об’єкт перебуває в процесі будівництва, і виявлені недоліки усувають в процесі роботи.

"Усі рекомендації й претензії від місцевої влади ми готові обговорити з проєктантами та замовником. Адже самовільно змінювати розмітку чи інші елементи дороги ми не можемо".

Вартість проєкту ремонту дороги – 668 мільйонів гривень. Це гроші з державного бюджету, сказала заступниця директора служби автомобільних доріг в області Жанна Петрович. З них, поки, підряднику оплатили 447 мільйонів.

"До повномасштабної війни, держава фінансувала ремонти. Наразі проєкт втілює в життя забудовник за свої гроші. Проєкт ще буде корегуватися, ми спробуємо внести побажання по розмітці, по з'їздах, чи будуть вони погоджені – сказати важко, оскільки затверджує схему організації дорожнього руху державний департамент патрульної поліції, він погоджує і розмітку, і все інше".

Каже, вартість корегування проєкту – майже мільйон гривень.

На початок