В колодязях двох громад на Волині виявили нітрати

В колодязях двох громад на Волині виявили нітрати

Епідеміологи відбирають проби води з криниць на Волині
Епідеміологиня відбирає проби води з криниць на Волині, вересень 2023. Фото: Волинський Центр контролю та профілактики хвороб

Під час моніторингових досліджень якості нецентралізованого постачання в селах двох громад у Ковельському районі на Волині виявили нітрати.

За даними обласного центру контролю та профілактики хвороб, йдеться про села Головненської і Вишнівської громад.

Як зазначили епідеміологи, дослідили 28 проб води з сільських колодязів і свердловин. У вісьмох зразках води виявили нітрати, які можуть спричинити водно-нітратну метгемоглобінеміюВодно-нітратна метгемоглобінемія – захворювання, що викликає значне підвищення вмісту метгемоглобіну в крові. Його зумовлює токсична дія нітратів на гемоглобін. Це призводить до кисневого голодування, яке, у свою чергу, до порушень у роботі печінки, нирок, серцево-судинної та нервової систем..

Власникам колодязів і свердловин, де виявили нітрати, фахівці радять вживати лише бутельовану воду.

Чим небезпечні нітрати у воді

Вживання криничної води з нітратами може викликати отруєння. У групі ризику — діти до трьох років. В серпні на Горохівщині зафіксували один такий випадок. Тоді через нітрати до лікарні потрапила тримісячна дитина.

Чутливі до нітратів також люди похилого віку, хворі на анемію, ті, у кого є захворювання дихальної та серцево-судинної систем. Ознаки отруєння нітратами:

  • діарея, нудота, блювання;
  • задишка, тахікардія, посиніння шкіри;
  • різкі болі в животі, пожовтіння очей;
  • сонливість, втома, головний біль.

"Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність. Таку рідину можна використовувати лише для технічних цілей: миття посуду, прання білизни та прибирання", — додали в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок