Петиція про висловлення недовіри керівниці управління освіти Чернівців набрала голоси: як це коментує ініціаторка

Петиція про висловлення недовіри керівниці управління освіти Чернівців набрала голоси: як це коментує ініціаторка

Петиція про висловлення недовіри керівниці управління освіти Чернівців набрала голоси: як це коментує ініціаторка
Facebook: Iryna Tkachuk-Kobelia

За два дні петиція про висловлення недовіри керівниці управління освіти Чернівців Ірині Ткачук набрала понад 300 голосів з 250 потрібних. Петицію зареєструвала голова батьківського комітету ліцею №7 Наталія Романюк. Авторка створила петицію, бо вважає, що Ткачук упереджено ставилась до керівництва та колективу ліцею — як наслідок, конфлікт загострився і впродовж трьох днів у школі не було уроків.

Про це голова батьківського комітету Наталія Романюк розповіла у коментарі Суспільному.

Чому створили петицію

Наталія Романюк каже, що рішення створити петицію приймали батьківським комітетом.

Люди обурені, що конфлікт у ліцеї №7 призвів до того, що діти не вчились. Було виснаження педагогічного колективу. Так не повинно бути, можна було не допустити такої ситуації. Всі питання можна було вирішити спокійно, а не зривати освітній процес, — каже Романюк.

За її словами, всі висловлені в петиції претензії вони писали майже пів року, спостерігаючи за ситуацією в закладі.

Ткачук на посаді два роки, півтора з них триває цей конфлікт з директоркою, — каже Романюк.

Начальниця управління освіти Ірина Ткачук відмовилась коментувати Суспільному петицію, поки її не розглянуть у міській раді.

Про що йдеться в петиції

У петиції вказують на те, що висловлюють недовіру Ткачук через конфлікт й нібито упереджене ставлення очільниці управління до керівництва та колективу ліцею №7. Просять переглянути її призначення на цю посаду.

Що відомо про конфлікт у ліцеї №7

  • 13 вересня директорку ліцею Світлану Рудько звільнили через систематичне невиконання трудових обов'язків, повідомили в управлінні освіти. Йдеться про три догани — щодо непрозорого зарахування дітей до першого класу, нецільового використання благодійних внесків та порушення безпекового середовища. Також за результатами перевірки у ліцеї зафіксували понад 90 порушень, майже половину з яких не усунули або усунули частково.
  • Ексдиректорка не погоджується з доганами — їх оскаржує у суді, також не погоджується з результатами перевірки. На її думку, управління освіти здійснює на неї тиск та є упередженим. Рудько планує судитись через звільнення.
  • Усі вчителі ліцею написали заяви про неоплачувані відпустки на два тижні. Вчителі кажуть, зробили це, бо не погоджуються з рішенням управління освіти звільнити директорку закладу й так хочуть привернути увагу влади, щоб ті переглянули рішення. У міськраді від цього відмовлялися й пропонували звертатися до суду.
  • 14 вересня директором ліцею №7 у Чернівцях призначили Сергія Кізіму, який очолював ліцей №14.
  • 14, 15 та 18 вересня уроків у школі не проводили.
  • Навчання відновили 19 вересня після того, як знайшли компромісне рішення — призначити в.о. директора ліцею №7 заступницю з навчально-виховної роботи Надію Кейван.

На початок