Збитків на півтора мільйона: на Київщині посадовицю лікарні запідозрили у купівлі препаратів за завищеними цінами

Збитків на півтора мільйона: на Київщині посадовицю лікарні запідозрили у купівлі препаратів за завищеними цінами

На Київщині медпосадовицю запідозрили у купівлі препаратів за завищеними цінами
Препарат ШВЛ у лікарняній палаті. Фото: БЕБ

Впродовж серпня-вересня 2022 року посадовиця однієї із міських лікарень Київщини організувала закупівлю обладнання для анестезії та реанімації. Для цих відділень придбали 6 апаратів ШВЛ за цінами завищеними у декілька разів.

Про це повідомляє БЕБ.

Зазначається, що розслідування розпочали на підставі аналітичного продукту, складеного фахівцями Бюро.

"Згодом детективи встановили, що впродовж серпня-вересня 2022 року посадова особа однієї із міських лікарень Київщини організувала закупівлю обладнання для анестезії та реанімації. Для цих відділень придбали 6 апаратів ШВЛ за цінами завищеними у декілька разів", — йдеться у повідомленні. Загальна сума закупівлі склала 6,6 млн гривень.

"За підрахунками аналітиків, сума завданих збитків склала майже 1,5 млн гривень, що також підтверджується відповідними висновками експертів", — розповіли у Бюро економічної безпеки.

У Київській обласній прокуратурі додали, що під час закупівлі 6 апаратів штучної вентиляції легень для потреб лікарні, посадовиця не дослідила ринкову вартість медичного обладнання перед проведенням публічних закупівель, внаслідок чого його придбали за цінами вище ринкових. "Через службову недбалість фахівця комунальний заклад охорони здоров’я зайво сплатив продавцеві понад 1,4 млн грн бюджетних коштів", — йдеться у повідомленні.

Імені посадової особи у правоохоронних органах, традиційно, не розголошують, поки ведеться слідство. Не вказується і про яку саме лікарню в області йдеться.

Що відомо про розтрату бюджетних коштів у Києві та області

Керівництво "Київмедспецтрансу" підозрюють у розкраданні 13 млн грн на "швидких". Зазначається, що посадовці у співучасті з директорами п'яти фірм організували схему привласнення бюджетних коштів, які виділила КМДА для функціонування карет швидкої медичної допомоги у столиці та забезпечення їх запчастинами.

У Києві судитимуть керівника приватної фірми за фактом розкрадання бюджетних коштів під час постачання обладнання для столичних лікарень. Виявилось, що закуплені рентгенівські апарати мають дефекти й не можуть друкувати знімки.

Привласнили майже мільйон грн на реконструкції лікарні: у Фастові оголосили підозру підряднику та інженеру.

Закупили насоси за завищеними цінами: посадовцю Київтеплоенерго і підряднику повідомили про підозру.

Розтрата майже 1,5 млн грн під час реконструкції Андріївського узвозу: у Києві викрили комунальника

Столична прокуратура повідомила про підозру колишньому першому заступнику директора комунального підприємства "Спецжитлофонд". Йому інкримінують розтрату бюджетних коштів під час будівництва у Києві житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями.

Столичні правоохоронці розслідують фінансові зловживання на ремонті ліфтів. Під підозрою — посадовці комунального підприємства і керівники підрядних організацій

На Київщині судитимуть посадовця відділу освіти однієї з міськрад та керівника будівельної фірми за розтрату бюджетних коштів на облаштуванні укриття в дитсадку.

Київська міська прокуратура повідомила про підозру начальниці відділу Управління освіти Дніпровської райдержадміністрації в розтраті коштів. Вона начебто закупила обладнання для обробки продуктів харчування в укриття за завищеною ціною.

Прокурори Бориспільської прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо директора товариства з обмеженою відповідальністю. Його підозрюють у привласненні понад 4 мільйонів гривень бюджетних коштів під час ремонту пологового будинку.

На початок