Без овочів з півдня: чи буде на Черкащині з чого зварити борщ

Без овочів з півдня: чи буде на Черкащині з чого зварити борщ

Без овочів з півдня: чи буде на Черкащині з чого зварити борщ
Суспільне Черкаси

На Черкащині у 2023 році на три з половиною тисячі гектарів збільшилась площа посіву овочевих культур порівняно із 2022. Цього року засадили 23 з половиною тисячі гектарів.

Збільшенням засаджених площ фермери компенсують нестачу овочів з окупованої частини півдня. Нині зібрали 80% засаджених площ, розповів Суспільному керівник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Спеціальний комбайн у полі викопує та збирає картоплю. Під неї засадили 180 гектарів. Як розповів комбайнер Володимир Руденко, трактор збирає лише найбільші плоди, дрібні залишає, бо їх ніхто не купує.

"На техніці стоять такі пелюстки, що вибирають весь бруд і грудку відкидають, викопують чисту картоплю", — пояснив пан Володимир.

До початку повномасштабного вторгнення це підприємство на Золотоніщині вирощувало лише борщовий набір: картоплю, моркву та буряк. Цьогоріч додали ще чотири культури: цибулю, огірки, кабачки та кавуни. Всього майже 300 гектарів, розповів агроном Ігор Охріменко.

"Ціни трохи змінились, картопля і овочі загалом подорожчали. Цьогоріч було важче з посадковою картоплею яку везли закордону, бо нам її перед самою посадкою привезли, а до війни ми могли і за тиждень її отримати, і за два, і за місяць до посадки".

Утім нинішній врожай — радує, зазначив пан Ігор зазначив:

У нас є полив, сорти хороші підібрані вже давно. Врожайність від 40 до 70 тонн. Усе в залежності від сорту".

овочі збирають на полях Черкащини
Суспільне Черкаси

Сільськогосподарські культури з поля вивозять вантажівки. Далі вони потрапляють в овочесховище. Картоплю одразу засипають на сортувальну лінію, там вручну перебирають від грудок та сміття, пояснила працівниця підприємства Світлана Мережина:

"Цьогоріч до нас потрапляє мало дрібної. Багато великої картоплі — врожай цей рік хороший".

Очищений та висушений врожай складають в холодильні кімнати, аби зберегти його товарний вигляд, прояснив завідувач овочесховища Тарон Григорян. За ситуацією стежать на спеціальних моніторах.

"На моніторах показує нам відсоток відкриття і закриття вікон, стежимо за температурою. Овочі, що зберігаються у сховищі майже не відрізняється від першого місяця чи під кінець сезону. Він зберігається практично в ідеальному стані. Ми працюємо в будь-яку погоду і практично до наступного урожаю".

овочі збирають на Черкащині
Суспільне Черкаси

На полях підприємства ще лишається морква та буряк, агрономи пояснили – дозрівати їм ще місяць.

"У коренеплодів розмір не поганий, рівна. Таку моркву купують, але ще рано їй копати".

овочі збирають на полях Черкащини
Суспільне Черкаси

Як розповів керівник обласної військової адміністрації Ігор Табурець, цьогоріч урожайність овочевих культур дещо менша, але через збільшення посівних площ валовий збір буде на рівні торішнього. Очікують отримати 410 тисяч тонн овочів.

"Виходячи з цього врожаю, що ми маємо в нашій області, то відсотків 30 врожаю продається за її межі. Ще 70 відсотків залишається, бо значна частина овочевих культур, зокрема і картоплі, вирощується домашніми господарствами".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок