Новопризначений заступник голови Офісу президента Олег Татаров, який працював заступником начальника головного слідчого управління МВС за часів експрезидента-втікача Віктора Януковича, заявив, що не має права оцінювати своє призначення.
В інтерв’ю Суспільному Татаров заявив, що також не може оцінювати доцільність свого перебування на посаді, а прокурори мають всі умови, щоб перевірити його причетність до справ Майдану.
Про роботу в Офісі президента
Вас призначили в офісі президента на посаду заступника пана Єрмака. Як вам на новій посаді? Чим ви займаєтесь?
Працюю. Освоююсь.
А чим саме займаєтесь?
Виконую доручення президента України та керівника Офісу президента України. І даю експертну оцінку стосовно деяких юридичних питань.
А з приводу чого виконуєте доручення? У якому напрямі працюєте?
Ви знаєте, що я раніше працював у правоохоронних органах, займаюся юриспруденцією. Стосовно питань діяльності правоохоронних органів.
А що саме ви робите?
Займаюсь роботою. Даю експертну оцінку, Аналізую законопроєкти. Спілкуюся з правоохоронцями.
Про Євромайдан
Ви сказали, що раніше працювали у правоохоронних органах. І ваша позиція щодо майдану і щодо Революції Гідності була не зовсім однозначна. Яка ваша позиція зараз?
Позиція моя зараз однозначна до всіх речей в державі. Що все має відбуватися по закону. Якщо ми говоримо про будь-які події - є слідство, є прокуратура, які мають дати оцінку. Я не маю права морального, ні можливості юридичної, давати оцінку будь-яким подіям. Завжди керуюсь лише фактами і лише матеріалами.
На одному з брифінгів тоді Ви назвали учасників Майдану злочинцями. А про поліцейських Ви сказали, що власне вони влаштовують порядок і т.д., коли вони вбивали людей. Чи змінилась Ваша позиція стосовно цього зараз?
Я злочинцями нікого не називав в житті. Тому що є презумпція невинуватості. Особа може бути названа злочинцем лише після винесення рішення суду, яке набуває законності. І все. І будь-яких коментарів з приводу цього я не надавав. І людей так не називав. Триває досудове розслідування, наскільки мені відомо. Деякі провадження передаються до суду, деякі у процесі. Я думаю, ми побачимо і позицію прокуратури, і суду. Будемо на неї очікувати.
Ви будете якось впливати на слідство з цього приводу?
Ні.
А Ви знаєте, що ви проходите в одній із справ Майдану як свідок, і зараз збирають матеріали, щоб, можливо, вручити Вам підозру?
Ні, не знаю цього.
Як Ви взагалі вважаєте, чи є за що вам вручати підозру чи ні у цій справі?
Все має бути оцінено слідством, прокуратурою і судом. Якщо я, наприклад, скажу, що я вважаю відносно себе, я буду необ'єктивним. Тому що це моя особиста точка зору. Наскільки мені відомо, створено всі умови для слідчих і прокурорів, щоб вони могли комфортно спілкуватися і щоб на них ніхто не впливав. Тим більше, ви пам'ятаєте, що майже всі слідчі прокурори, які були у цьому провадженні, були переведені до державного бюро розслідувань за спеціальною процедурою. І я впевнений на 100%, що ні одна людина не може і не має права втручатися в їхню діяльність. Моя позиція лише така.
Під час революції гідності, коли міністром МВС був Захарченко, Ви виконували його накази? Зокрема він наказував фізично розганяти Майдан, тоді загинули люди. Чи виконували в цей час Ви накази, які Вам давав цей міністр МВС?
Я хочу нагадати, що я будь-які злочинні накази не виконую, не виконував і не буду виконувати. Це перше. Друге, хотів би сказати, що на той час, коли була Революція Гідності, я виконував обов'язки керівника департаменту аналітичного забезпечення діяльності міністерства внутрішніх справ. Статистика, цифри, аналітика і т.д. Тож я апріорі не міг виконувати ніяких доручень. Є офіційний наказ, ви його можете запросити у міністерстві внутрішніх справ і подивитися, які у мене були обов'язки.
Тим не менше, Ви постійно давали брифінги від імені МВС. І були фактично обличчям міліції, зараз вас так і називають деякі активісти майдану.
Дивіться, я виконував доручення як офіцер. Якщо я давав брифінги, я лише брав інформацію з матеріалів кримінальних проваджень. Будь-яких особистих думок я озвучувати не міг. Тим більше я не мав доступ до матеріалів кримінальних проваджень.
Активісти Майдану, адвокати родин Героїв Небесної Сотні були категорично проти вашого призначення. Казали, що Ви можете впливати на справи Майдану. Як ви вважаєте: Ви маєте право бути на такій посаді, коли стільки людей, зокрема учасники Майдану, проти цього?
Я не маю можливості оцінювати, чи можу я перебувати на даній посаді, чи ні. Я хочу запевнити, що я не зроблю будь-якого кроку у сторону, наприклад, до того, щоб впливати на об'єктивність досудового розслідування. Відповідно ви знаєте, що протягом цих шести років я займався адвокатською діяльністю. Я також тоді не мав права втручатися і відповідно зараз у мене таких важелів впливу немає.
Але адвокати вашої компанії часто були адвокатами міліціянтів, які давали накази власне розганяти Майдан по факту.
Компанія у мене надає правову допомогу будь-яким людям, які до неї звертаються. Робить це професійно, я вважаю. Я хочу сказати, що я взагалі не маю ніякої компанії, не маю відношення до неї.
Що відомо
- 5 серпня президент Володимир Зеленський призначив на посаду заступника голови свого Офісу Олега Татарова. Він працював заступником начальника головного слідчого управління МВС за часів експрезидента-втікача Віктора Януковича.
- Під час протестів на Майдані Татаров, обіймаючи посаду в МВС, публічно коментував напади працівників тодішньої міліції на протестувальників. На зустрічах з послами країн Євросоюзу Татаров говорив, що майданівці могли стріляти самі в себе.
- 9 серпня стало відомо, що Татаров минулого року, як адвокат, вимагав у слідчого СБУ оголосити підозру колишньому очільнику одеського осередку "Правого сектору" Сергію Стерненку. У клопотанні до слідчого СБУ Татаров зауважує, що Стерненко начебто мав намір убити Кузнецова та Ісайкула і наполягає на оголошенні йому підозри в закінченому замаху на вбивство двох і більше осіб, за що передбачено покарання у вигляді довічного ув’язнення