На Київщині відновив роботу реабілітаційний центр, пошкоджений торік під час бойових дій

На Київщині відновив роботу реабілітаційний центр, пошкоджений торік під час бойових дій

Реабілітаційний центр у Лютежі
Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю. с.Лютіж, Київська обл. Фото: Руслан Кравченко/ Facebook

У Лютежі Вишгородського району Київської області відновив роботу реабілітаційний центр, який був пошкоджений під час бойових дій у 2022 році. Це заклад Міністерства соціальної політики і його відбудували за сприяння Товариства Червоного Хреста України та Червоного Хреста Люксембургу.

Про це у Facebook повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, ремонт Всеукраїнського центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю тривав майже 10 місяців. Відновили головний корпус, де було пошкоджено дах та знищено одну зі стін. У кількох корпусах замінили вікна, провели поточні ремонти внутрішніх приміщень.

У закладі реабілітацію можуть одночасно проходити 136 людей. На базі центру працюють терапевти, ортопеди, невропатологи, психотерапевти, психологи, фізіотерапевти та педіатри.

"Реабілітація – безоплатна. Спектр послуг чималий: локомоторна терапія, вертикалізація, лікувальні масажі, різні види фізіотерапії, лікувальна фізкультура, реабілітація у воді. У перспективі реабілітацію тут проходитимуть і військові", — йдеться у повідомленні.

Загалом на Київщині повністю або частково відновили понад 100 об'єктів охорони здоров'я області, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії, додав Кравченко.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

У вересні у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати усі етапи відбудови від планування до завершення проєктів.

На початок