Як старовинне стає сучасним. Кропивничанка обрала для свого весілля українське національне вбрання

Як старовинне стає сучасним. Кропивничанка обрала для свого весілля українське національне вбрання

Як старовинне стає сучасним. Кропивничанка обрала для свого весілля українське національне вбрання
Кропивничанка Аліна Шелест мріє вийти заміж у національному вбранні. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивничанка Аліна Шелест для свого весілля замість білої сукні обрала українське, національне вбрання, а замість фати – восковий вінок. Дослідила, що вдягали та які прикраси носили українські наречені понад сто років тому. З її слів, майбутній чоловік її вибір підтримав. Як старовинне стає сучасним – в матеріалі Суспільного.

Аліна Шелест – наречена військового. Майбутній чоловік перебуває на фронті з початку повномасштабного російського вторгнення. Він залишив навчання у коледжі та пішов захищати Україну.

Із собою дівчина носить світлину коханого. За її словами, разом вони п’ять років, вирішили, що час одружитись.

"Дату весілля за три тижні з хвостиком визначили. Ми не знали, коли його зможуть відпустити. Він повернувся з госпіталю на позиції, і протягом двох днів написав мені дати".
боєць-наречений Олексій Трубілко з Кропивницького
Наречений Аліни Шелест Олексій Трубілко. Фото Аліни Шелест

Мрія дівчини – вийти заміж у національному вбранні – вишитій сорочці та білій з червоним керсетці. Вбрання замовила у місцевої дизайнерки.

"Я побачила який це може мати вигляд. Мене це зацікавило. В моїй родині всі святкували своє весілля в білій сукні. Я ж вирішила, що моє буде оригінальнішим".

Аліна дізналась, що подібне вбрання шили наречені понад сто років тому. З дизайнеркою працювали над сукнею понад два місяці. Вишиванку побачила в кропивницькому музеї етнографії "Баба Єлька".

"Свою я замовляла під мотив тієї, саме весільної, з музею. Поцікавилася й кольорами, які були притаманні, малюнком".

Шиє одяг за старовинними мотивами та осучаснює його дизайнерка Аліка. З її слів, запит на таке вбрання виріс під час повномасштабної війни.

"Під час війни сформувалась конкретна думка про те, що ми хочемо таке ж, як у наших бабусь, прабабусь. Звичайно, це була найгарніша, найсакральніша річ, яку дівчина починала створювати на початку минулих століть десь з 12 років. Вона вже мала збирати собі посаг. І перше, що вона робила – весільну сорочку, весільний стрій. Все зберігалося у скринях".

Дизайнерка показала елементи весільного одягу.

"Буде червоно-чорний принт на білій керсетці. Обов’язково носили цю керсетку, тому що сорочка – це нижній одяг, як сучасні топи. Тож її ніколи майже не носили без нічого".

Замість фати наречена замовила білий восковий вінок, який носили на початку XX століття.

"Замовила й повним комплектом коралове намисто, перли та чорний агат. Замовила сережки з квітковим мотивом, щоб підтримати квітковий малюнок на керсетці. Не менш символічна річ – дукачУкраїнська традиційна жіноча нагрудна металева прикраса.. Наші майстри його переробили й зробили гарний такий квітковий варіант. Але сенсу він все одно не втратив, він все одно несе в собі життя".

Зі слів дівчини, коханий вирішив одружуватись у військовій формі.

На початок