Документальний фільм "Суперсила" від Шона Пенна про боротьбу українців проти Росії вийшов у американський прокат

Документальний фільм "Суперсила" від Шона Пенна про боротьбу українців проти Росії вийшов у американський прокат

Документальний фільм "Суперсила" від Шона Пенна про боротьбу українців проти Росії вийшов у американський прокат
Фото: berlinale.de

У мережі Paramount+ 18 вересня у прокат вийшов фільм голлівудського актора і режисера Шона Пенна про війну в Україні "Суперсила" (Superpower). Про це повідомляє видання "Голос Америки".

Стрічка "Суперсила" містить бесіди із Зеленським у Києві на початку вторгнення. Згідно з оригінальним задумом, фільм мав показати його шлях від коміка до президента країни.

Однак потім синопсис фільму змінився, і з лютого 2022-го картина охоплювала розмови з ветеранами російського вторгнення до Криму у 2014 році, вдовою чоловіка, який загинув на Революції гідності, а також із дітьми, вчителями, людьми, які втратили домівки, музикантами та політиками, із мобілізованими бійцями, які проходять військову підготовку.

"Українці переможуть. Питання — якою ціною", — каже Пенн у фільмі.

"Суперсила України полягає в силі її лідера, її народу та, зрештою, її душі", — ідеться в описі до трейлера.

Видання кінокритики Rotten Tomatoes зазначає: "Пенн спілкувався з президентом Зеленським під час того, як у місті лунали вибухи. Він став ненавмисним першим свідком цієї історичної боротьби Давида проти Голіафа".

Передпоказ фільму відбувся у Вашингтоні 14 вересня за участі:

  • режисера стрічки Шона Пенна;
  • почесної спікерки Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі;
  • конгресмена Еріка Сволвелла;
  • посолки України у США Оксани Маркарової.

У своїй промові Шон Пенн закликав Білий дім рішучіше підтримувати Україну озброєнням, заявивши, що американським посадовцям треба "відсторонитися від чистої обережності".

За словами Пенна, потрібно "розуміти, скільки ще грошей нам буде коштувати у довгостроковій перспективі, щоб не повністю спорядити їх, а також [мати] політичну та моральну ясність нашого священного обов’язку шанувати те, що ми самі претендуємо представляти як країна, за що [ми] боролися і жертвували з такою мужністю у стільки різних способів".

Премʼєра стрічки відбулася у межах "Берлінале-2023". На прем'єрі стрічки разом зі знімальною групою також була присутня українська співачка Тіна Кароль, чия пісня використовується в фільмі.

Шон Пенн і Україна

Упродовж останніх місяців перед початком великої війни він знімав в Україні документальний фільм, присвячений вторгненню Росії в Україну з 2014 року.

З початком повномасштабного вторгнення Росії Пенн заснував благодійну організацію для допомоги українцям — Community Organized Relief Effort (CORE).

Він кілька разів приїжджав за ці півтора року. Зокрема, 8 листопада в Києві передав Володимиру Зеленському свою статуетку "Оскар", сказавши, що це "символічна дрібничка", і попросив Зеленського повернути нагороду, лише коли Україна переможе. Натомість Шон Пенн отримав від українського президента орден "За заслуги" ІІІ ступеня.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок