У волинському пункті пропуску "Устилуг" збільшились черги: у чому причина

У волинському пункті пропуску "Устилуг" збільшились черги: у чому причина

У волинському пункті пропуску "Устилуг" збільшились черги: у чому причина
Пункт пропуску "Устилуг" на Волині, 18 вересня 2023 рік. Фото: скрін з відео Андрія Гнатюка

За останні кілька тижнів вересня на українсько-польському кордоні збільшилася кількість громадян, які виїжджають за кордон.

На пункті пропуску "Устилуг" станом на 10:30 ранку, у черзі на виїзд з України очікує до півсотні легкових авто, розповіла Суспільному Маргарита Вершиніна, речниця Волинського прикордонного загону.

З її слів, протягом вересня більше громадян виїжджає за кордон, ніж тих, хто повертається до України, їхня кількість переважає на кілька сотень. Додає: їдуть українці на сезонні роботи.

Речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна
Речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна. Фото: скрін з відео Андрія Гнатюка

Водій Петро розповідає, що двічі на тиждень возить своїм транспортом людей до Польщі на роботу. Зараз, каже, людей побільшало. Це – переважно жінки, чоловіків – одиниці.

Водій Петро прямує до Польщі
Водій Петро прямує до Польщі. Фото: скрін з відео Андрія Гнатюка

Водій автобуса Вадим каже, що влітку виїжджало багато жінок з дітьми, у відпустку. Додає: у вихідні дні машин більше, ніж в будні.

Водій автобуса Вадим
Водій автобуса Вадим. Фото: скрін з відео Андрія Гнатюка

Речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна теж каже, що черги перед пунктами пропуску на виїзд з України з’являються здебільшого перед вихідними. Тому радить відстежувати кількість авто на офіційному сайті Держприкордонслужби.

За її словами, щодня прикордонники серед тих, хто виїжджає з України, виявляють людей із підробленими документами. З початку цього року прикордонники не пропустили близько чотирьох тисяч людей, значна частина – це 3 600 громадяни України, які слідували на виїзд. В основному це чоловіки призовного віку, яким на період дії воєнного стану обмежено виїзд за кордон.

За вісім місяців цього року уже виявлено майже 200 підроблених документів, які намагалися чоловіки призовного віку використати, аби незаконно залишити територію України.

Що відомо про пункт пропуску "Устилуг"

У червні 2022 року через пропускний пункт "Устилуг - Зосін" дозволили в'їзд та виїзд вантажівок з допустимою вагою до семи з половиною тонн. Через пункту пропуску також проїжджають легкові автомобілі. Не дозволений пропуск вантажівок, понад 7, 5 тонн.

У травні цього року у міжнародному пункті пропуску "Устилуг" запрацювала електронна черга для вантажівок вагою понад 7,5 тонн, а з 7 серпня така ж черга запрацювала для водіїв автобусів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок