У Чернігові відновлюють постачання гарячої води споживачам ОТКЕ

У Чернігові відновлюють постачання гарячої води споживачам ОТКЕ

У Чернігові відновлюють постачання гарячої води споживачам ОТКЕ
ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

У Чернігові відновлюють постачання гарячої води споживачам ОТКЕ. Підприємство отримало доступ до відбору газу.

Про це повідомив виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако.

"Наразі триває розпломбування газових вводів і в котельнях запускаються котли. Вже запущені 9 із 12 котельних. Цей процес потребує часу, тож вихід послуги на параметри відбудеться не відразу, а займе декілька годин. Разом з тим, через продовження ремонтних робіт на газопроводі середнього тиску в роботу не буде запущено тимчасово одну котельню", — написав Ломако.

Нагадаємо, 1 вересня у Чернігові тимчасово припинили централізоване постачання гарячої води споживачам АТ "Облтеплокомуненерго". Як йшлося в офіційній заяві товариства на їхній Facebook-сторінці, причиною припинення постачання стало укладення нового договору з постачання природного газу на нових умовах. Зокрема у новому договорі буде передбачено новий механізм розрахунків теплопостачальних компаній з постачальниками газу, а саме автоматичне списання коштів, які сплачують містяни за послуги, та перерахування їх на рахунки постачальників газу.

У коментарі Суспільному голова правління АТ "ОТКЕ" Олексій Щербина повідомив, що така ситуація з відключенням гарячої води є по всій території України на схожих теплопостачальних підприємствах.

"Наше підприємство підписало зі свого боку новий договір, направило його до «Нафтогаз-трейдингу», він там ще знаходиться на процедурі присвоєння йому номеру з боку «Нафтогаз-трейдингу», відкрили ми рахунки в казначействі і підписали додаткову угоду з «Ощадбанком». Але станом на вчора вже змінився механізм з «Ощадбанком» і буде інша додаткова угода, коли вже «Нафтогаз» урегулює це питання з «Ощадбанком». Але ми сподіваємось, що це питання буде до кінця тижня вирішено, і ми з понеділка зможемо відновити постачання гарячої води", — казав Щербина.
Голова правління АТ "ОТКЕ" — Олексій Щербина
Голова правління АТ "ОТКЕ" — Олексій Щербина. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також він додав, що подібна ситуація з відключенням гарячої води сталась і через заборгованість з боку споживачів

"Якщо не було б боргів у нашого підприємства, то ми б не працювали відповідно до вимоги цієї постанови в частині перерахування коштів на казначейські рахунки. На сьогодні споживачі винні підприємству 130 мільйонів. І ця сума 130 мільйонів повністю перекривала різницю між нашою заборгованістю перед НГ-трейдингом і різницею в тарифах, яка вже проведена комісія, і відповідно з цим боргом. Тому питання постачання гарячої води і її відсутності – це ще й вина наших самих мешканців. За гарячу воду споживачі міста Чернігів населення повинно 34 мільйони. Це тільки по ОТКЕ".
Підприємство АТ "ОТКЕ" у Чернігові
Підприємство АТ "ОТКЕ". ФОТО: Суспільне Чернігів

Щодо решти чернігівських споживачів централізованого гарячого водопостачання, які отримували послуги з Чернігівської ТЕЦ, то вони залишаються без гарячої води з квітня 2023 року. У травні заступник міського голови Чернігова Віктор Геращенко казав, що причина в тому, що ТОВ Фірма "Технова", яка орендувала ТЕЦ, не виконувала свої зобов'язання. Поки є юридичні протиріччя, гарячої води у споживачів вірогідно не буде, зазначав він.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок