Народний артист, ексголовний санлікар та гімнастка: херсонців позбавили звання "Почесний громадянин міста"

Народний артист, ексголовний санлікар та гімнастка: херсонців позбавили звання "Почесний громадянин міста"

Парк Херсонська фортеця
Херсон, вхід у парк "Херсонська фортеця", вересень, 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Трьох херсонців, які після повномасштабного вторгнення РФ підтримали збройну агресію та окупацію, позбавили звання "Почесний громадянин міста".

Про це повідомив в Telegram керівник Херсонської МВА Роман Мрочко.

Таке рішення прийняли під час засідання комісії з попереднього розгляду подань про присвоєння цього почесного звання.

"Вирішили позбавити статусу "Почесний громадянин міста" народного артиста Росії, уродженця Херсона Сергія Гармаша. Він під час окупації приїздив "відновлювати" на російський лад театр ім. М.Куліша", — йдеться у дописі.

Народний артист, ексголовний лікар та гімнастка: херсонців позбавили звання "Почесний громадянин міста"
Позбавлення звання "Почений громадянин Херсона", 18 вересня 2023 рік. Фото: Роман Мрочко/Telegram

Почесного звання позбавили ексголовного санітарного лікаря області Юрія Ромаскевича, який у липні 2022 року пішов на співпрацю з окупаційною владою та добровільно очолив підконтрольний РФ медичний заклад.

У списку опинилась і радянська спортивна гімнастка Лариса Латиніна, яка після закінчення спортивної кар'єри проживає у РФ та підтримує збройну агресію проти України.

"Це перший крок до "очищення". Список почесних громадян Херсона переглянуть повністю та опублікують. Будемо вдячні за будь-яку інформацію щодо людей, які у ньому, особливо цікавить період окупації російськими військами Херсона", — написав Мрочко.

Народний артист, ексголовний лікар та гімнастка: херсонців позбавили звання "Почесний громадянин міста"
Позбавлення звання "Почений громадянин Херсона", 18 вересня 2023 рік. Фото: Роман Мрочко/Telegram

3 серпня 2022 року Херсонська міська рада повідомила, що розгляне питання про позбавлення звання "Почесний громадянин міста" головного санітарного лікаря області та гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрія Ромаскевича за співпрацю з окупаційною владою.

Що відомо про звання "Почесний громадянин міста Херсона"

  • Звання "Почесний громадянин міста Херсона" Сергію Гармашу присвоїли рішенням міської ради від 05.09.08 № 948 за суттєвий внесок у культурний розвиток м. Херсона, уславлення міста своїми творчими здобутками та на честь 230-ї річниці міста Херсона
  • Рішенням Херсонської міської ради від 30 серпня 2017 року Юрію Ромаскевичу надали звання "Почесний громадянин міста Херсона" за значний внесок у розвиток фізичної культури та спорту, вагомі досягнення у галузі охорони здоров’я на благо Херсонської міської територіальної громади.
  • Рішенням сесії Херсонської міської ради XXIII скликання від 27 квітня 2000 року Ларисі Латиніній надали звання "Почесний громадянин міста Херсона".
  • Почесний громадянин міста Херсона може бути позбавлений звання, якщо своєю поведінкою дискредитує себе перед територіальною громадою, а також у разі порушення ним Конституції та законів України, що доведено в установленому законом порядку.
  • За Статутом громади, питання щодо позбавлення звання вирішується на пленарному засіданні сесії міської ради. У разі позитивного рішення депутатів, звання буде позбавлено з моменту фіксації його зради.
  • Особа, позбавлена звання "Почесний громадянин міста Херсона", втрачає права та соціальні пільги, та має повернути всі атрибути до міської ради.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок