Голови громад із Франківщини звернулися до депутатів ВРУ не забирати з місцевих бюджетів "військовий" ПДФО

Голови громад із Франківщини звернулися до депутатів ВРУ не забирати з місцевих бюджетів "військовий" ПДФО

Засідання міськради
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

62 голови громад з Івано-Франківщини звернулися до депутатів Верховної ради України, щоб не забирати з місцевих бюджетів "військовий" податок на доходи фізичних осіб до держбюджету. Таке звернення вони ухвалили 18 вересня 2023 року. У ньому очільники також просять зобов'язати громади спрямовувати 70% цього податку на потреби військовослужбовців та їхніх рідних.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

Якщо у Коломийській громаді заберуть "військовий" ПДФО, то у бюджеті бракуватиме грошей на заробітні плати та енергоносії, каже її голова Богдан Станіславський.

"Лікарські військові комісії — це все ми оплачуємо з нашого бюджету. Якщо з 1 жовтня забирають ці гроші, то у нас недовиконання приблизно 180 млн грн, тобто нам не стане на захищені статті: на зарплати й енергоносії", — говорить Богдан Станіславський.

У тексті звернення також йдеться, щоб зберегти у бюджеті на 2024 рік у громадах 64% ПДФО, тобто такий податок, який вони отримують і зараз, каже виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук. Він також підтримав звернення до депутатів Верховної ради.

"Витрати громад на ЗСУ та делеговані повноваження є набагато вищими, ніж надходження від "військового" ПДФО. Якщо аналізувати видатки, які є в територіальних громадах нашої області, то можна підсумувати, що фінансова допомога на підтримку ЗСУ становила понад 1,8 млрд грн, забезпечення ВПО — 123 млн грн. Обладнання укриттів, бомбосховищ — 130 млн грн", — каже Юрій Стефанчук.

Що відомо про зміни до Бюджетного кодексу

З 1 жовтня 2023 року до 31 грудня 2024 року Кабінет міністрів України пропонує "військовий" ПДФО спрямувати у спецфонд державного бюджету. Розпоряджатимуться цими грошима Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України. Про це повідомили на сайті відомства.

Нардепи-мажоритарники від Івано-Франківщини Ігор Фріс і Едуард Прощук, які представляють фракцію "Слуга народу", а також позафракційна депутатка Оксана Савчук повідомили Суспільному, що не підтримують ідею уряду, натомість запропонують чи підтримають компромісні рішення стосовно "військового" ПДФО.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок